Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vélemény a Széll Kálmán téri...

Vélemény a Széll Kálmán téri elsôsegély vizsgáról? Laza vagy nagyon kell tudni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 20. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor én vizsgáztam, akkor nagyon laza vizsgabiztos volt.

Komolytalan volt az egész vizsga. Mindenki átment. Még az is aki semmit nem tudott, kapott mentőkérdéseket.


De nem 100%, hogy mindig így van. Ami valószínű, hogy ott rendesek. A csaj aki tartotta a tanfolyamot, mondta, hogy mely helyeken jófejek, korrektek.

2014. máj. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tanuld meg és akkor nincs mitől félned!
2014. máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
hétfőn vizsgázok remélem csepelen is ilyen elnézőek lesznek :D
2014. máj. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem értem miért nem tanuljátok meg?

Hadd tegyek fel egy kérdést!

Ha ne adja Isten, balesetet szenvednétek elvárnátok másoktól, hogy segítsenek rajtatok? A válasz szerintem mindenki számára evidens, hogy igen. Tanuljátok meg, hogy Ti is segíteni tudjatok!

Engedjétek meg, hogy egy gyönyörű idézettel jöjjek, amit egyik remek Bajtársam foglalt bele egyik nagyszerű könyvébe:

"Amikor képes vagy arra,hogy segíts embertársaidon,ez a képesség megszűnik képesség lenni,és felelőséggé alakul!"


Ez így is van! Ha tudsz segíteni akkor az már nem szimplán segítségnyújtás, hanem felelős segítségnyújtás! Igen is tudni és akarni is kell, mert fordított helyzetben is jól jön.


Istenhez közel kerülni nem olyan nehéz mint gondoljátok, a Földön maradni nehezebb és küzdeni kell érte!


Ha valakinek valamilyen kérdése lenne az elsősegélynyújtás témaköréből, nyugodtan tegye fel ide vagy privát üzenetben és segítek!

2014. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Itt nem az a kérdés, hogy megtanulom-e, mert megtanulom. De van olyan ismerősöm, aki jól csinálta (nyilván nem profin, de azt nem is várhatják el tőlünk) és mégis megbuktatták. Akkor meg inkább elmegyek olyan helyre, ahol normálisak mert nincs többször fölösleges 6500Ft-om. Köszi a válaszokat :)
2014. máj. 24. 16:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki jól csinálja akkor nem buktatják meg. Erről kezeskedem, mint vizsgabiztos!

Ellenben hozzáteszem, hogy a prehospitális (kórházi ellátás előtti) ellátásban két féle variáció létezik:

- Jól

- Sehogy

Ez olyan mint a szex, vagy jól csinálod vagy sehogy, olyan nincs, hogy közepesen, jól is meg nem is.

2014. máj. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nagyon közvetlen és segítőkészek. Bár amikor Én vizsgáztam nagyon sok vizsgázó volt. Ha jól emlékszem 60. Ezért is valószínű, hogy engedékenyebbek voltak illetve Én is nagyon felkészülten mentem. Bár nekem ezt a helyet ajánlották úgy mint az egyik legjobb, de nem tartom kizártnak, hogy aki sík hülye azt megbuktatják (amivel tökéletesen egyetértek).

Amikor Én vizsgáztam csak a stabilt és az újraélesztést kérték a tételeken kívül. Nem volt nehéz. A tételeknél annak aki nem tudta pontosan segítettek rávezetni és így mindenki átment.

De ettől függetlenül mindenkinek azt javaslom bárhova is megy vizsgázni, hogy készüljön fel! Tanulja meg! Igazán nem tart sokáig megtanulni és ha van valami ami nem felesleges akkor az az elsősegély!

2014. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!