Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » '98-as swift-em van. Mikor...

'98-as swift-em van. Mikor ajánlatos fékbetétet cserélni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha elkopott :) de én a következő olajcserénél vezérműszíjat\ha még nemvolt cserélve vagy nem tudod\és váltóolajat is cserélnék.
2009. dec. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
amikor elkopott.
2009. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Vágom hogy elkopik de mi annak a jele pl:rángat?Vagy csak egyszerűen nem tudok majd megállni?
2009. dec. 29. 18:54
 4/11 anonim ***** válasza:
mikor egy árokba ébredsz a kocsidba szorulva
2009. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mikor nem olyan erős a fék mint előtte, tehát lehet érezni... de attól megtudsz majd állni :)
2009. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Öcsém és csak 15 éves vok:D
2009. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Első két válaszadó tényleg nem viccből írta, hogy amikor elkopik, csak nem részletezték:) Első féknél egyszerűbb ellenőrizni a fékbetétek és a féktárcsa vastagságát, mert max levesszük a kerket és már látjuk is. Hátsónál már nemcsak a kereket, hanem a fékdobot is le kell venni, az már tartogathat meglepetéseket. Szerelővel javaslom hogy ellenőriztesd, mert lehet cserés is.
2009. dec. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen évjáratú suzukim van. Ez "manuálisan jelzi" hogy elkopott a fékbetét. Van a fékbetétnél egy kis pöcök és ha kellően el fog kopni a betét akkor nyikorgó hangot fog adni. Én is meglepődtem amikor tolattam és amikor elfordítottam a kormány egy csikorgo hang jött a keréktől. Autószerelő meg is mutatta amikor kicserélte.
2009. dec. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha elkopott a betét akkor igen csúnya : vas a vason hangot ad amit azonnal orvosolni kell,különben féktárcsát is vehetsz ha "szétkaristolta". A csúnya hangon kívül a fékhatás is leromlik. Érdemesebb szemrevételezni,a hátsó dobfék sokkal lassabban kopik,de érdemes arra is ránézni(csak szereléssel nézhető meg).A fék nem játék, ha semmit sem konyítasz hozzá,akkor szerelőhöz vidd,esetleg ha magad cseréled legyen veled olyan is aki tudja hogyan kell csinálni!
2009. dec. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A csikorgás nem feltétlenül utal kopásra. Az újabb fajta környezetbarát fékbetétekben nincs azbeszt, így egy 200-300km-ert futott betét is csikoroghat. Onnan tudod, hogy kopik, hogy érezhetően később fog a fék, nem "harap" vagy egyenletlen kopásra utalhat, ha fékezésnél picit remeg a futómű, nagyobb tempóról való lassításnál pedig a kormány is rángat. Nincs konkrét kilóméterintervallum, használat és márkafüggő. Nézesd meg, bármelyik szerelő, gumis ingyen megnézi, és 5-6 ezerért már jó minőségű betétszettet is kapsz. Nippartsot javasolnék, vagy gyárit ha igényesebb vagy.
2010. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!