Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tartozásom van, így nem...

Tartozásom van, így nem ajánlatos kocsit átíratni nevemre?! (Konkrétabban kifejtem lejjebb)!

Figyelt kérdés

T-Mobile-nál van 80.000Ft-os tartozásom(nyár végén szeretném teljes összegben rendezni) De Június elején kellene az autó! 20éves srác vagyok! Gondolkodtam: Nagyszülőm nevére íratni az autót,és én használnám üzembe tartóival(azt is mondták hogy így olcsóbb lenne a biztosítás is mivel idős korúról van szó) ....


Attól félek,ha az én nevemre kerülne az autó a T-Mobile rögtön lefoglalná a gépezetet!


2011. ápr. 24. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt csak a bank foglalhatja le. A szolgáltató inkább sok kamattal fog rábírni, hogy fizesd be, illetve a szolgáltatásukat fogják kikapcsolni.
2011. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

a kártyát már letiltották! Nyár végén mindenképp kiegyenlítem a tartozásom(ha nem akartam volna venni kocsit,akkor is megtettem volna... NEM szeretek tartozni senkinek) de ettől féltem hogy mi lesz ha odavész az autó,ha nevemen lesz?!


És ha esetleg valami peres útra viszik a dolgot , akkor sem vihetik a járgányt???

2011. ápr. 24. 22:23
 3/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Látom neked az autó a legfontosabb. :D Mondom először kamatokat pakolnak rád, amit behajtanak rajtad. Igen perre viszik, majd valamilyen ingatlanra, vagy ingóságra ráteszik a kezüket. Én nem az autót félteném.
2011. ápr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

hát mivel más nincs a nevemen,ez lenne az első dolog ami hivatalosan is az enyém!! Ezért is félek ettől!


magyarán akkor az autót ne féltsem! (Házam mostanában nem lesz,max 4-5év múlva) de akkora már egy rég elfelejtett és le rendezett ügy lesz!

2011. ápr. 24. 22:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Már csak az a kérdés, miért fontosabb az autó, mint az elmaradás.
2011. ápr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Autó munkaszempontjából fontosabb(ha megveszem az autót,akkor már van számomra egy előre bemelegített hely egy kajafutár cégnél) de mindenképp feltétele a saját autó


így pénzt tudok keresni,és a most tartozásra félre tett pénzem ki tudom egészíteni hogy le perkálhassam a tartozásom!


Autó = Munka = Pénz = Tartozás fedezése = Gond megoldása


Mivel ha előbb kicsengetném a tartozásom,nem lenne pénzem autóra(vagyis maradna,de akkor a papírokat nem tudnám elrendezni,akkor meg azért kapnám a bírságot)és ha nincs autó akkor nincs munka sem (de így ki tudom fizetni a tartozást és rugalmas mellékállásom is megmarad pénzkereseti lehetőségnek)


EGYSZERŰ A LOGIKA!


Azért is kérdeztem hogy ilyen esetben ha tartozom a szolgáltatónak és mondjuk peres útra viszi,akkor le is foglalhatják az autót?!

2011. ápr. 24. 23:30
 7/11 anonim ***** válasza:

De ha most kifizetnéd a tartozást, akkor később nem kellene akkora kamattal visszafizetned, esetleg perköltséggel, és miegymással megtűzdelve. Ez is logika.

Tudod, mindenki addig nyújtózkodjon, amíg a paplan ér.

2011. ápr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérj kölcsön egy havertól és mond meg neki hogy miért kéne és hogy visszafizeted ha lesz melohejed én ezt tenném
2011. ápr. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát max ez lesz (Valamelyik jó havertől kölcsön) aztán nyár végén visszaadom neki!


Amúgy akkor ne is kockáztassak (mert magyarán rámehet az autó) :S


ÉS KÖSZÖNÖM A SOK JÓ VÁLASZT! mindenkinek kellemes ünnepeket

2011. ápr. 25. 00:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt egy kicsit túlkomplikálod:


Nagyszülő lesz a tulaj ÉS az üzembentartó is! Egyrézszt így minden olcsóbb lesz, mintha te lennél a tulaj (bizt. mindenképp) másrészt így neked hivatalosan semmi közöd sem lesz a kocsihoz. Írtok egy kölcsönadásit, innentől kezdve a rendőr sem kekeckedhet. Persze minden költséget te fogsz állni, de lényeg hogy hivatalosan nem lesz közöd a kocsihoz.


A T fele pedig két dolgot próbálnék meg:

- A bankokkal és még az APEH-al is lehet "alkudni". Lehet olyat csinálni, hogy megbeszéled velük, hogy X hó X-ig visszafizeted az egészet, és akkor vagy nem, vagy csak minimális kamatot számítanak fel. Ha viszont eddig az időpontig nem rendezed, akkor többszörös kamatot számolnak mint eredetileg lett volna. Ez a cégeknek megéri, mert így biztosak lehetnek benne, hogy a jelzett időig hozzájutnak a pénzükhöz külön eljárás nélkül. Ha meg még akkor sem adnád meg, akkor többszörös összeget hajthatnak be úgy, hogy igazából semmit nem tettek érte. Ezt szerintem a T-nél is meg lehet csinálni. Járj utána, mert lehet hogy akár már 1-2 telefonnal is el lehet intézni és így a probléma megoldva.


- az "alku" részét képezheti részletfizetés is. Megalkudsz velük, hogy a kocsi megvétele után mondjuk eleinte csak havi 3000 ft-jával törlesztesz, utána pedig nyáron visszaperkálod az egészet. Ezt a cégek még jobban preferálják, hiszen így nagyobb az esély arra hogy ténleg visszafizeted és "akkor nem lesznek olyan morcik..."



Ezek az elbírálások általában egyedi módon zajlanak, tehát (ha jól tudom) nincs olyan standard, amit minden esetben használnak. Mindenesetre a cégek értékelik a pozitív, és fizetési hajlandóságot tükröző hozzáállást mint a csak lapítást.


Amúgy szerintem ekkora összegért a következő lépéseket teszik:

- várnak X időt

- utána fekete listára kerülsz, Mo-n többet saját névre nem vehetsz semmi olyat ami telefonnal kapcsolatos

- X idő után megpróbálják behajtani, valszeg bírósági úton


Mivel a cégek (még a bankok sem) nem szeretik elhúzni a behajtásig a dolgot (nagyon sok idő és fáradtság ez nekik is) ezért még akár akkor is hajlanak az alkura, ha elvileg ez nekik rosszabb pozíció lenne. Egy kevesebbet, de rendszeresen fizető többet jelent, mint egy évek alat behajtott tartozás.


Nyár elejéig szerintem simán meg lehet velük beszélni, az már csak pár hónap.

2011. ápr. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!