Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha 18 év alatt vagyok és...

Ha 18 év alatt vagyok és nincs jogosítványom akkor milyen büntetést kapok ha vezetek egy autót amiben 5-en ülnek?

Figyelt kérdés
A közlekedési szabályokat betartom.

2014. máj. 26. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem tartod be a közlekedési szabályokat, mivel nincs jogsid, így rögtön megszegsz egyet.


Helyszíni bírság 45 ezer, pár évig eltiltanak a vezetéstől (ha meglesz a jogsid akkor indul), valamint ha valakinek az autóban van jogsija akkor ők is kapnak 25 ezres bírságot.


És ehhez nem kell hogy rendőr igazoltasson, valaki véletlenül neked megy, és onnan máris bukta az egész.


Ha még nem jársz tanfolyamra akkor a közlekedési szabályokat sem ismerheted teljesen, hacsak nem magoltad be az egész kreszt, amit kétlek. Nem csak annyiból áll hogy táblák és jobbkéz-szabály.

2014. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Rajtad kívül öten? Az a legtöbb autóban már szabálysértés. Egy vizsgát meg tudnál csinálni kapásból? A neten megtalálható kresz oktatóprogram vizsgarészét hibátlanul kitöltöd? Többször is? A gépkocsit rossz időben hóban vagy esőben is biztosan vezeted? Szerintem te ezeket csak gondolod. Esetleg ha van mondjuk A kategóriád ki lehet dumálni a b-t de ahhoz jó dumádnak kell lenni. Egy ok lenne aminél védhető lenne a dolog ha mondjuk végszükségre hivatkozol de akkor sem ülhet benne még öt ember mert az nem túl életszerű.
2014. máj. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha a többi aki bent ül a kocsiba de nem tudják hogy a vezetônek nincs jogsija akkor ôket is megvágják?
2014. máj. 26. 09:18
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha van A jogsid akkor csak 25000 helyszíni + eltiltás.

Azt meg a többieknek kell bizonyítani hogy nem tudtak róla, ami elég nehéz, konkrétan lehetetlen.

2014. máj. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értettem hogy velem együtt 5-en, tehát összesen 5 ember
2014. máj. 26. 09:26
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
de emberek, nem pont ezt a végszükséges lehetőséget szüntették meg pár éve?
2014. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Milyen végszükséges lehetőség?
2014. máj. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

Az, hogy 18 év alatti vagy csak annyit változtat a dolgon, hogy a szüleidnek kell majd a bírságot kicsengetni. Biztosan meg fognak dicsérni érte, hogy 45e Ft-ot gyakorlatilag kidobsz az ablakon.

Ne legyél bumburnyák, szerezd meg szépen a jogsit, utána nincs mit félned.

2014. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!