Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyarországon egy évnél...

Magyarországon egy évnél kevesebb tapasztalattal rendelkező sofőröknek alacsonyabb a megengedett sebesség lakott területen kívül?

Figyelt kérdés

Romániában élek, itt az 1 évnél tapasztalatlanabbaknak 20 km/h-val kevesebb a megengedett sebesség lakott területen kívül. Magyarországon is van ilyen korlátozás?

Fontos lenne tudnom, mivel hamarosan megyek Magyarországra.



2014. jún. 2. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs.
2014. jún. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor 90 km/h lakott területen kívül a kezdő sofőrnek is?
2014. jún. 2. 17:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen korlátozás, de önmegtartóztatás nem árt, persze másokat nem feltartva.
2014. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hát ez nekem új. és hogy ellenőrzik?
2014. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat. Van 1 sárga jel, amit megkülönböztető jelként kötelező első éveseknek feltenni a kocsi szélvédőjére elől és hátul ( [link] , [link] Így különbözteti meg őket a rendőr is a már tapasztaltabbaktól. Így én autópályán 110-el mehetek(130 helyett), gyorsforgalmi úton 80-al (100 helyett) s más közutakon 70-el (90 helyett). Ha "mázlim" van s meghaladom... bemérnek s büntetnek. Illetve a forgalomban is jobban kellene elméletileg figyeljenek a kezdőkre, gyakorlatilag viszont sokkal agresszívebbek legtöbb helyen velük szemben.
2014. jún. 2. 18:02
 6/9 anonim ***** válasza:
spricc2: közúti igazoltatással, ahogy a többi papírt is.
2014. jún. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

# 6/6


de gondolom nem a traffipax fogja igazoltatni.

2014. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát vezettem már romániában, de elmondhatom, ilyen matricát autón még nem láttam.

Más kérdés, ha ráragasztod a szélvédőre ez a matricát, és egy rutinos ember vezeti a rá vonatkozó sebességhatárokkal akkor mi van?

2014. jún. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a matrica azért van, hogy felhivja a többi vezető figyelmét, hogy rutintalan sofőrrel van dolga, semmi köze a sebességhez. A sebességkorlátozás valóban létezik, de gyakorlatban nagyon ritkán büntetnek ezért, és ha le is fényképeznek 70 helyett 90-el, nem a sárga jel, hanem a jogsi alapján büntetnek meg, ami elmondja pontosan mióta is vezetsz.
2014. jún. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!