Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Térfigyelő kamera felvétele...

Térfigyelő kamera felvétele alapján büntetik a szabálysértést?

Figyelt kérdés
2014. jún. 7. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen!Ha a rendszám olvasható...
2014. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
soha nem szabálytalankodom, de most nem találtuk a megfelelő utat, állandóan rossz irány volt a kötelező haladási irány és ezért megfordultam záróvonalnál, illetve balra fordulásos lámpánál is visszafordultam. mennyi ennek a büntetése, ill. mennyi idő, ha kijönne a büntetés?
2014. jún. 7. 22:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Mutass nekem ma Magyarországon olyan térfigyelőkamerát, ami alapján beazonosítanak egy kocsit. Ha ez így lenne, sok ember el se merne indulni.
2014. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: Budapest, VIII., József krt.-Baross utca sarka. Ott egy időben nem volt engedélyezett dél felé haladva a Nagykörúton jobbra fordulni, mentek is az 50 000 Ft-os csekkek sorban. Igen, ennyi a tétel kötelező haladási irány be nem tartásáért, ami jogos is, hiszen ezekkel a váratlan manőverekkel nagyon durva baleseteket lehet okozni.
2014. jún. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#3:


Nem győzöm magamat ismételni, én ennek a kamerának a felvételei alapján kaptam az 50 ezres csekket:

[link]


Íme az ominózus felvételek:

[link]

[link]

Ne mondd, hogy nem olvasható a rendszám!


A kérdésre pedig azt tudom írni, hogy szerencsére nem mindig és nem mindenütt bírságolnak térfigyelő alapján.

2014. jún. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jaj, nem jó hír... pedig soha nem szabálytalankodom. ez a belváros tök gáz, hogy nem akkor és arra mehet az ember, amerre szeretne :(

ha balra fordulni szabad táblánál megfordultam, és nem láttam egyéb tiltó dolgot, akkor az büntetendő? a kötelező haladási irány a bal vagy ilyenkor simán vissza lehet fordulni? az Allee környékén volt ez, balra lehetett fordulni, 4-5 sávos úton én vissza fordultam. a rosszabb, hogy mégegyszer tettünk egy kört, mert ahova menni szerettünk volna, sehogy nem tudtunk megfordulni és záróvonalon, még a lámpa előtt kb 50m-re, ahol csak egyenesen és jobbra lehetett volna menni egyébként, megfordultam, mert nem szerettem volna a Gellért térre bemenni. ha kétszer látták, akkor dupla büntetésre számíthatok?

2014. jún. 8. 13:09
 7/12 anonim válasza:
Én is fizettem már ilyenért, de nem mindig veszik észre, hogy szabálytalankodott éppen valaki. A lényeg, hogy 60 nap alatt, ha nem jön a büntetés, akkor szerencséd volt!
2014. jún. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Igen! :(
2014. jún. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Volo válasza:
XVIII. ker. Goroszló utca, körforgalomból kihajtás után kötelező haladási irány egyenes, jópárszor (x-szer) kanyarodtam balra, átmentem a záróvonalon, semmi. Aztán az x+1. alkalommal érdeklődtek a rendőrségtől, hogy az én kocsimmal valaki ott szabálytalankodott, mondjam meg ki vezette, mert kellene nekik 10000 Ft. Kb. 3 éve volt. Utána soha többet nem fordultam be ott szabálytalanul...
2014. jún. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A szabálysértést csak akkor büntetik, ha megállapítható, hogy ki vezette a gépkocsit. Kgyulane.
2014. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!