Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan szallithatok ket babat...

Hogyan szallithatok ket babat (egy es ket evest) egy kerekparon jelenleg jogszabalyainknak megfeleloen?

Figyelt kérdés
Ket gyermekem van es egyelore egy gyerekulesem a kerekparom csomagtartojara szerelve. Szeptembertol visszamennek dolgozni es nekem kell majd a babucikat elhordani bolcsibe. Auto es jogsi hijan biciklivel. Vennek elore szerelheto gyerekulest,de azt mondtak a boltban,hogy az szabalyellenes. En ugy tudom ha nem akadalyoz a vezetesben es nem mozdul a kormannyal a gyerekules,akkor nem szabalytalan. Vagy alapban nem lehet ket gyerekules egy bicajon? Sisak is kotelezo ra?

2014. jún. 13. 13:18
 1/6 anonim válasza:

Elõre ne tegyèl,az veszèlyes!

Nàlunk van egy nö aki 3 gyerekkel oldja meg.Egy a bicigli hàtuljàn ülèsben.Ès van a biciglire kötve egy utànfutó szerü valami,kèt kereke van,abba szokott kèt gyerek utazni.Màr pàr hônaposan is beletette.ESö ellen,szèl ellen is vèd.Nèzz utàna,a helyedben olyat vennèk.

2014. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

[link]


Ilyenre gondolok.

2014. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az utánfutóra vonatkozó jogszabályt nem ismerem, de magán a biciklin csak egy gyereket szállíthatsz. Az utánfutóban pedig, gondolom, a másikat. Figyelj az utánfutó láthatóságára (zászló, fény), a nagyobb szélességre és fordulókörre, valamint a légszennyezésnek való erősebb kitettségnek (kipufogómagasságban lesz a gyerek).
2014. jún. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Uramisten, ki nem mernék menni az autók közé utánfutóba rakott gyerekkel... Én még egyet is nehezen mernék szállítani, nemhogy kettőt, hármat. Persze, lehet, h kisvárosban, esetleg falun ez nem nagy para. Azért csak vigyázzatok.
2014. jún. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

Sehogy. Kerékpáron egy 10 évöalatti gyerek szállítható (KRESZ 54. paragrafus). Az utánfutó tényleg jó, biztonságos és használható -a jelenleg érvényes szabályozás szerint speciel pont a gyerekszállítás tilos vele, minden mást lehet...

Sajnos van még hova fejlődni e tekintetben. A szabályalkotók szerint ha valakinek több gyereke van és közlekedni szeretne velük, akkor használjon gépkocsit ha akarja, ha nem.

2014. jún. 17. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

1. vagyok!

Mondjuk èn sem a föuton gondoltam.Biztos nem mernèm igy a föuton szàllítani.Egyèrtelmüen a jàrdàn gindoltam.Nàlunk mindenhol kettè van osztva a jàrda,egyik fele gyalogos,a màsik bicigli út.Nàlatok nem igy van?

2014. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!