Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy ajánlatos tankolni?...

Hogy ajánlatos tankolni? Várni, hogy a pirosba érjen a jelző, vagy nem hagyni?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm úgy megy, hogy mindig az alját verdesi a jelző, és mikor kigyullad akkor megy el tankolni.

Ráadás nem tankolja tele, csak rá tankol, pedig van pénze, meg 3 nap múlva megint mwgy a kútra, és a másik felét is eltankolja, nem pedig ha üres kezd lenni akkor tele nyomja.


Hogy ajánlott tankolni? Nem hagyni pirosba menni a mutatót, és tele, vagy félig, vagy pár litert rá (nincs gond a pénzzel) vagy ha már kevés lesz mondjuk negyedig, akkor tankolni?


Vagy teljesen hülyeség a kérdés? Semmit nem változtat?



2014. jún. 22. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Hát mivel az autó fogyasztása nem függ attól hogy mennyi benzin van a tankban ezért majdnem mindegy, de ha már itt tartunk akkor fontos az hogy mennyit használod a kocsit. Tegyük fel hogy keveset akkor ha tele nyomod és eltelik sok idő míg autóba ülsz akkor a régi benzin fon állni az autó tankjában. Az pedig köztudott hogy a benzinben lévő adalékanyagok kipárolognak az idő folyamán. ennek az a következmény ha régi benzin van az autóban akkor nem húz annyira mint szokásos. Ilyen szempontból jobb hogyha keveset tankolsz sokszor mert mindig friss benzin lesz az autóban.
2014. jún. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valójában ez teljesen egyéni dolog, mindenki akkor és annyit tankol amennyihez kedve van vagy a pénztárcája engedi. Azért a pirosba nem ajánlatos nagyon beleengedni a mutatót, mert érhetik az embert meglepetések. Pl. egy alkalommal már elég régóta égett az ördög szeme mire beálltam a kútra, ott meg pont üzemanyag átvétel és műszak átadás volt, ezért majdnem egy órát kellett várnom a nyálra, mert annyi már nem volt benne, hogy a másik kútig elérjek.
2014. jún. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

" Semmit nem változtat? "


-semmit


szoktak ilyeneket mondani,hogy ne hagyd kiürülni, mert fölszívja a szutykot,de ez sem így van,

2014. jún. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a benzinpumpának egyáltalán nem mindegy, hogy mennyi van a tankban, szóval nem érdemes megvárni hogy pár deci lötyögjön benne
2014. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

"Hát mivel az autó fogyasztása nem függ attól hogy mennyi benzin van a tankban"


Fizikából 1-es, leülhetsz. :)

Egy teli tank 50-60 liter körül van, vagyis egy plusz főt jelent, ha teli tankkal mégy. Nem csak fogyasztásban, de gyorsulásban, erőtartalékban, a fékút hosszában, sőt, még a jármű kopásában is megjelenik a különbség. Lehet, hogy ezek nem nagy tételek, de évekre vagy százezer kilométerekre kivetítve meglepődnél, hogy mennyit számít a "sok kicsi sokra megy".


Kérdező, ahogy jólesik. Ha nem szeretsz gyakran sorba állni, vagy napi többszáz kilométert beletaposol a járgányodba, vagy gyakra(bba)n jársz hosszú, elhagyatottabb, kietlen hegyes-völgyes vidéken, akkor érdemes gondoskodnod róla, hogy sok üzemanyag legyen a tankban. Viszont minél több üzemanyagot hurcolászol magaddal, annál több energia megy el az üzemanyag fuvarozgatására, annál rosszabb lesz az autód átlagfogyasztása is. Valahol a kettő között kell megtalálnod az arany középutat.

2014. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ez sokmindentől függ, ki hogy szereti.

Én a 18 éves fejemmel általában teletankolom, aztán nekem kb. elég is az egész hónapra, ha itt Pesten furikázok és nem megyek/megyünk el haverokkal hosszabb távokra. Így viszont áll benne a pénzed, és egyszerre nagyobb kiadás. Nekem is rengeteg ismerősöm van aki mindig 3-4-5 000-ért tankol 8-10 litereket naponta, viszont nekem meg ez nem szimpi módszer, mert bármi történik nem lehet elindulni az autóval hosszabb távra, vagy ha hirtelen nincs egy ötösöd a zsebben autókázni akkor is bajban vagy..

De olyan ismerősöm is van aki kénytelen teletankolni, mert a nagy dög amcsi V8-as 30-40 kilométer alatt eszi meg az én Touaregem 10 literjét..

2014. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kigyullad a tankolj lámpa, akkor jobb mielőbb tankolni, mert a benzin- vagy dízelpumpa hamar elszáll és mellesleg a tank alján egy idősebb autónál már kosz van, gondold el mit tesz a koszos benzin vagy dízel az autóval.
2014. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dizeleknel van az a konstrukció, ami tankon keresztül aramoltatva hűti a naftát. Annak nagyon nem jó a pirosban közlekedés. En egy negyed tanknál alább nem hagynám a szintet, mivel ha vannak tavolabb elő rokonok, olyan csaladtag/haver, aki felhívhat, hogy lerohadt v összetörte magát az ország masik felében, akkor ne kelljen rögtön kúton kezdeni. A mostani sorok/üa hiany ekes példája. Most, hogy napi 10km-t teszek meg a kocsival normál esetben, engedtem kiürülni a tankot... nem kellett volna.
2022. dec. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!