Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » KRESZ kérdés: Jobbra kanyarodá...

KRESZ kérdés: Jobbra kanyarodási szándékát jelző járművet meg lehet-e előzni jobbról?

Figyelt kérdés

További kérdések:

- meg lehet-e előzni jobbról biciklivel?

- meg lehet-e előzni jobbról biciklivel, ha az az úttestre felfestett biciklisávban halad?



#kanyarodás_szabályai
2014. jún. 20. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A biciklisnek van elsőbbsége mindkét esetben.

De jobbról nem előzünk.

2014. jún. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Gondolom elírtad, balra kanyarodást jelző járművet...

Úgy tudom hogy meg lehet, valamelyik legutóbbi kresz módosításban van talán benne.


Mindenesetre kikerülni ki lehetett mindig.

2014. jún. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem írtam el. Jobbra akar az autó kanyarodni egy utcába. Megállt, indexel. El lehet-e menni mellette jobbról kerülve?
2014. jún. 20. 19:21
 4/17 Alex Fly ***** válasza:
59%

jobbról előzni alapból tilos. Két kivétel: a balra kanyarodni szándékozó, az úttest közepére húzódó jármű és az út közepén haladó villamos.

Kerékpárral ezen kívül életveszélyes is: nem célszerű a gépjármű holtteréből előbukkanni...

Ha kerékpársávon közlekedik a kerékpáros, az nem előzés, hanem elhalad mellette a másik sávban. Ebben az esetben természetesen az egyenesen haladónak (aka kerékpár) van elsőbbsége.

2014. jún. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Azonban a kresz úgy írja, h ahol lehetőség van rá, ott a kerékpársávba besorolva kell jobbra kanyarodni.


Itt már sávon belüli előzésről van akkor szó, nem?

2014. jún. 20. 19:37
 6/17 anonim ***** válasza:

Egy jobbra kanyarodó autót, hogyan akarsz jobbról előzni?

Húzza a kormányt, te meg oldalról felökleled Így nem is értem ez hogy jutott eszedbe, azt hittem elírtad.

2014. jún. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mint autóvezető, nem tanácsolom. Nem mindenki tekint be 10-20 méterrel a kocsi mögé, mielőtt elkezdi tekerni a kormányt, oszt ha belerohansz, akkor te fogod felnyalni a flasztert, nem ő. Jobb az óvatosság!
2014. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Drótszamárral miért okoskodsz??
2014. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én alapvetően autózom... :-)
2014. jún. 20. 20:46
 10/17 anonim ***** válasza:
Jézus, ilyen tudással vki kórmány mögé enged?Jobbról sosem előzünk sem autóval sem biciklivel.
2014. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!