Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Könnyű bele nyomni egy saját...

Könnyű bele nyomni egy saját civil autóba 100 ezer kmert? Miért van olyan sok 5 éves autó 200-300e kmerrel?

Figyelt kérdés

Szóval nem céges, de hogy könnyű bele rakni egy személy autóba két, háromszáz ezer kmert?

Néztem használt autók, vsn amelyikben 4 5 éves , és benne van kettő, három, négy száz ezer km.

Hogy? Unokatestvérem autója 10 éves sokat megy vele minden nap megy jobbra balra, de csak 190 ezer lesz benne.


Akkor egy 5 éves autoba hogy raksz bele 400 ezer kmert?

Minden nap Sopron_Debrecen kétszer?



2014. jún. 22. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Apu 7 éve vette az autóját, akkor 20e km volt benne. Most van 150.

Vagyis a 7 év alatt belerakott 130ezret, pedig dolgozni is járt vele, meg Balatonra, horgászni, sőt egyszer Ausztriai körutat is csináltunk vele.

2014. jún. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Édesanyám 5 éve vett û vw passat cc-t, elég messze dolgozik, kint ausztriában ( sopronból megy ) hétköznap mindennap megy reggel 5től du. 4ig
2014. jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Számold ki. Napi 80 km melóba és hétvégén ez az. De a napi 80 nem kiemelkedően sok.
2014. jún. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Aki megveszi az új luxusautót szinte wc-re is azzal fog menni.

Igaz én használtan vettem a 7-est, de első évben 35 ezer km-t tettem bele...azóta csak évi 5000-ret megy...

Gondolhatod az első tulaj járja a világot az új szerzeménnyel, dicsekedik akkor azért belerepülnek a km-k..

2014. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
igen, ha sokat keresel vagy a munkahely fizeti az üzemanyagot
2014. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha rendesen szervizelték, és jó állapotú az autó, akkor szinte mindegy mennyit ment. Veszélyesebb egy olyan autót venni ami keveset futott de elhanyagolták.

Ezért szeretik tekerni az óráját az autónak, mert valakinek ez fontos, ezért megveszi a 300-ról 100-ra tekert autót de a 200 ezreset otthagyja.


Amúgy nekem apám külföldön dolgozik, de hétvégenként hazajön, ez heti 700 km.

2014. jún. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nem akartam elkuldeni... Tehat ujonnan vette es eleg sok km van benne... Lassan 370ezer km 4 vezermuszij csere volt picit horribilis arak voltak
2014. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Aki napi 80 km-t megy vele, az egy hónapban 1600-at megy dolgozni. Az egy évben 20e. Öt év alatt 100e.


Szerintem az ötéves autó, amiben 300e km van, taxi volt.

2014. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5. jól írta. Éves szinten 150 ezret raktam bele a kocsiba nem nagy ügy. Bementem otthonról Csepelre majd Debrecen pályán ez mindjárt 260 km utána Nyíregyháza visszafele dobsz egy Miskolcot vissza Csepel aztán haza ez mindjárt 600 km és akkor még nem voltál sehol a városokon belül. A 3.5 tonnás kis-teher ami B-vel vezethető az 2 év alatt ment 750 ezer km-t a cégnél. Mindennap Budapest Ausztria. Autóvásárlásnál soha nem szabad órát nézni se évjáratot, csak az állapot a fontos, állapot felmérés.
2014. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én évente 45-50ezer kilómétert teszek bele az autómba,igaz ez a munkaeszközöm.

De gondolj bele,aki mondjuk vidékre megy nap,mint nap,az könnyen beletesz havi 10.000-et akár,ami évente bőven 100.000 felett van.

Sok 2-3 éves autót árulnak 300.000+ kilóméterrel.

Dízelből szinte lehetetlen keveset futottat kifogni,de egyre nehezebb megkímélt benzinest találni.Sajnos kishazánkban egyre kevesebbet költenek az emberek az autójuk karbantartására.Elérik a "bűvös" 300.000-et,lendkerék,turbó,PD elem csere/felújítás.Inkább lecserélik egy másikra,újra.És sajnos az is tény,hogy az új autók minősége,tartóssága sokat romlott.

Nincs jó megoldás,hacsak nem mész keveset,és van annyi pénzed,hogy kihozz egy új autót a szalonból,ami 10 évig a család kényelmét szolgálja.

2014. jún. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!