Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha rendőrök az úton ellenőrzés...

Ha rendőrök az úton ellenőrzést tartanak, és te megállsz megfordulsz utánad mennek?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés. Látod, hogy ellenőriznek az úton, te megállsz megfordulsz, és elhajtasz.

Ha ezt meglátják, utánad mennek, azt hiszik, hogy köröznek/nincs jogsid/lopott az autó?



2014. júl. 10. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Elég nagy a valószínűsége. Feltéve ha azt gondolják, hogy még el tudnak kapni.
2014. júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

valószínűleg pont ezt gondolnák és utánnadmennének, mint ahogy neked is egyből ez jut eszedbe hogy kőrözik stb így nekik is


neked is gyanús lenne egy ilyen akkoris ha csak egy civil autóban ülsz és várod hogy ellenőrizzenek

2014. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem valószínűbb, hogy rádión értesítik a legközelebbi járőrt az autó leírásával. Erősen kétlem, hogy beugranak a kocsiba, sziréna be, majd csikorgó kerékkel utánad, hacsak nem konkrét személy/személyek miatt tartanak ellenőrzést, mondjuk bankrablás, akármi után.
2014. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Egy sima, szabályosan végrehajtott megfordulás nem ok az ellenőrzésre. Van szemük hozzá, hogy te most menekülni próbálsz, vagy túlmentél, s azért fordulsz.
2014. júl. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
igen
2014. júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
majd mindjárt jön Bucsek és megmondja
2014. júl. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Napkiraly ***** válasza:
34%
Láttam már ilyet. Utánad mennek.
2014. júl. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Középút ***** válasza:
20%

Sok mindentől függhet. Ha pl. még 5 percig terveztek maradni és otthon sír a gyerek és morog az asszony, akkor bionyára úgy tesznek, mintha semmi gyanúsat nem láttak volna. Egy ilyen megfordulás után amíg ők beülnek az autójukba és utánad erednek addig már jó nagy előnyre tehetsz szert és amennyiben észleled, hogy utánad eredtek, még mindig van időd leállni valahova és elhagyni az autót, ha mondjuk ittas vezetés miatt iszkoltál el.


Rendőri magatartásról egy saját példa. M5 bevezető szakaszán leradarozak autóból és egy másik autó mellett meg is állítottak. Alkudozni próbáltam és közbben hallottam amit a másik kocsiból rádión mondtak ilyesmit: "xxx-yyy rendszámú fekete Audi 87 km/h" "zzz-qqq, szürke Merci 92 Km/h" stb, és egyszer csak "álljatok félre mert jön egy őrült fekete BMW 150-el" És tényleg félreálltak és senki nem ment az adott autó után, és még rám haragudtak amikor méltatlankodtam a saját (mondjuk 79 Km/h-s) gyorshajtásom és az elengedett autó különbségén.


Összegezve, abszolút szubjektív, ember és helyzetfüggő, hogy miként reagálnak. Ha ilyen van, akkor inkább csak állj le, szállj ki és indulj a zsaruk felé...

2014. dec. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 meszike91 ***** válasza:
13%
Rendőrfüggő.
2015. jún. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BiTOPro97 ***** válasza:
0%

Helyzet függő, hogy mi lesz. Amúgy van rendőr jellemzően az ellenőrzés mögött, úgy 500-1000 méterre.


Egy estben mennek utánad, ha baleset okozol, mert akkor megszakítják az ellenőrzést, kivétel ha tettes elfogó gyűrű része az ellenőrzési pont.

2017. febr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!