Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Messze van még az ütközés, ha...

Messze van még az ütközés, ha látom, hogy az előttem lévő elől épp hogy vissza megy a felező vonalra az előző?

Figyelt kérdés

Láttam balesetes videókat, és ott dudálnak, villognak, satuznak, és utána kapja telibe az előző őket!

De látom sokszor, hogy főleg nagyobb sebességű szakaszokon 70-90 es táblánál aki szemből előz, és az előttem lévő elől éppen vissza tud menni, kb 1 mp majd elsuhan mellettünk.

1mp ilyen tempónál még nagyon sok méter?

Nincs ilyenkor baleset, nem kell félnem?: Néha én fékezek az előttem lévő meg látja, hogy szembe jönnek vele, de a féket nem villantja meg!


De aki szembe jön, vissza megy a sávjába, de még mellettem is a felező vonalon suhan el!

Messze vannak az ilyenek még a frontálistól? Nem kell félnem?

18f



2014. júl. 11. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Jobb félni, mint megijedni.


Gondolj bele, ha csak egy kicsit is elszámol valamit a szembejövő és elkapja az előtted haladót, akkor te ezerrel (százzal, kilencvennel) csapódsz majd be a roncsokba.


Ha éppen vissza tud menni a sávjába, akkor az egy barom, neked pedig - ha kedves az életed -, jobb, ha ilyenkor helyet hagysz fékútnak, menekülési útnak.


Persze a haverok lehet hogy megszólnak, hogy gyík vagy, de én inkább élek gyíkként, mint halok meg egy idióta miatt.

2014. júl. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze jobb félni, de ahogy nő a gyakorlatod, egyre jobban fogod tudni felmérni a távolságokat, és később te se látod már olyan szűknek a helyet!

90-nél 25 métert tesz meg 1 mp alatt a jármű, 2 mp már 50 méter, az pedig elég nagy távolság, ráadásul egy rendes úton elfér 3 autó is egymás mellett, úgyhogy ne aggódj millió más módon halhatsz meg az úton!

:D

2014. júl. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Néha én fékezek az előttem lévő meg látja, hogy szembe jönnek vele, de a féket nem villantja meg! "


Sokan nem fékeznek, mert feltételezik, hogy a másik tudja mit csinál. Hát nem. Nem tudja. Vadbarmokkal van tele az út, erre jobb, ha felkészülsz.


Nem egyszer fordult elő, hogy engem előztek (90-es limit csak nekem szól) és, ha nem húzódok le teljesen miközben intenzíven fékezek, bizony nem fért volna már be a szerencsétlen sietőse.

2014. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindig úgy vezess amit biztonságosnak érzel.40 éve baleset mentesen vezetek.
2014. júl. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!