Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Normális az, hogy a jobb...

Normális az, hogy a jobb oldali visszapillantó tükröt nem tudom úgy beállítani, hogy lássam a járdaszegélyt?

Figyelt kérdés

Most kaptam meg a jogsim, még csak próbálgatom az itthon kocsit. A tanulóautón be lehetett állítani a jobb tükröt úgy, hogy láttam belőle a járdaszegélyt. Ez elég nagy segítség volt pl. járda mellé parkolásnál (konkrétan ez alapján tanultam), de máskor is használtam pl. arra, hogy lássam, milyen messze vagyok az út szélétől.

Most eléggé aggódom, hogy ezen az autón ezt egyszerűen nem lehet beállítani, csak felfelé, ill. jobbra-balra mozog a tükör, lefele alig. Ez valami hiba, amit meg lehet csináltatni, vagy lehet hogy bizonyos autók visszapillantói gyárilag ilyenek??


2014. júl. 31. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem működik rendesen. Lefelé billentéssel azért óvatosan, nehogy az legyen, az út szélét látod, de hogy mi van a jobb oldaladon, már nem.
2014. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad annyira leállitani, hogy lásd a járdaszeglyt. Az a fontos, hogy ha egy autó van a hátadnál, azt lásd rendesen, vagy ha egy biciklis megelőzöl, pillants a jobb tükörbe, hogy minden rendben van e.

Parkolásnál hajolj jobbra egy kicsit és látni fogod a járdaszegélyt is, nem szégyen, én is igy csinálom.

2014. júl. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen magas vagy?

Gondolom a magasságod miatt nem látsz úgy a tükörből ahogy a másik autóból.


Én is hasonlóképpen vagyok anyám autójával, csak én ha maxra felfelé állítom a tükröt akkor se látok normálisan hátra vele(185cm vagyok ,a kocsi meg egy matiz...)

2014. júl. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én bárhogy mozgolódok, bármennyire hajolok jobbra, nem látom... (csak ha már teljesen átmásztam az anyósülésre, de ugye nem ez lenne a cél).

Hyundai i30-on tanultam, itthon meg Opel Astra Classic van. Óriási váltás több szempontból is(dízel után benzin, szervó kormány után nem szervó,stb stb) de hogy még a tükörben sem azt látom, amit megszoktam, az kissé megijeszt. 165 cm vagyok, elég átlagos magasság, nem hinném, hogy ez a gond.

Egyébként én a járda mellé parkolást előremenetben úgy tanultam, hogy ott többek közt a szegélyt is kell nézni a jobb tükörben, és ahhoz viszonyítva kormányozni. Nem tudom, ez mennyire elfogadott, de én ezzel a módszerrel a legkisebb helyekre is olyan hibátlanul beparkoltam, ráadásul 0 erőfeszítéssel, hogy öröm volt nézni, és kb 5 cm távolság sem maradt a járdától.

Ez a tükörbeállítás a forgalomban is bejött, gond nélkül tudtam vele sávot váltani, biciklist előzni, stb...(mert a szegély éppen hogy csak látszott, a tükör többi részében a "lényeget" láttam).

2014. júl. 31. 19:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kialakítású a tükör ,akkor vagy megtanulsz ilyen segítség nélkül is beállni ,vagy veszel egy póttükröt, amit a jobb oldali tükörre szerelsz.
2014. júl. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!