Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kötelező a küllőprizma?

Miért kötelező a küllőprizma?

Figyelt kérdés
Látom, úton-útfélen állítják meg a bringásokat a rendőrök és vegzálják őket a küllőprizmák hiánya miatt. Mint megrögzött autós nem jöttem rá, hogy miért lett kötelező kerékpártartozék?

#küllőprizma
2014. aug. 4. 07:28
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
80%
Majd ha keresztbe megy elötted este egy prizma nélküli biciklis és ezért nem látod meg, akkor rájössz!
2014. aug. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Hogy nem vagy autós, az már biztos.
2014. aug. 4. 08:28
 3/59 anonim ***** válasza:
84%
De, éppen hogy autós vagyok (több mint 30 éve vezetek), és ha este keresztbe átmegy az úton (NEM városban, hanem kivül, kivilágítatlan területen), prizma nélkül nem átsz belöle semmit, prizmával viszont igen jól látszik, hogy "valami" van ott, és lassítasz.
2014. aug. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
86%

Én bringás vagyok, és állítom, hogy küllőprizma nélkül fel nem szállnék a bicóra. Bár időről-időre elhagyok egyet-egyet, van itthon tartalék.

Életveszély prizma nélkül sötétben oldalról érkező autó elé hajtani.

Ezt egy autósnak illene tudnia! vagy ha még nem volt olyan, hogy qrvára az utolsó pillanatban vettél észre egy bicóst, akkor te egy szerencsés ember vagy!


A prizma fényvisszaverő, a kerékre azért kell, hogy oldalról is látssz. Ennél egyértelműbb szerintem semmi nem lehet.

2014. aug. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:

Sűrűn autózok késő este, de előttem keresztbe még sosem kerekezett egy bringás sem, kivéve az útkereszteződésekben.

Ezt is lakott területen teszik, ahol közvilágítás van és vagy a forgalomirányító lámpa, vagy a jelzőtábla miatt épp elsőbbségük van.

Az autóknak lakott területen használni kell szürkülettől a tompított fényszórót, azon kívül meg napközben is. A tompított fényszórónak 40 méterig kell megvilágítani az utat, tehát lakott területen belül közvilágításnál az útkereszteződéshez közelítve és figyelembe véve a tábla és forgalomirányító lámpák jelzéseit, az autós látja a kerékpárost küllőprizmák nélkül is.

Lakott területen kívül fényvisszaverő mellény nélkül az azonos irányba haladó kerékpárost este tompított fényszórónál viszont küllőprizmájával együtt is nagyon nehéz észrevenni, ha éppen nem működik a hátsó világítása.

Szóval?

2014. aug. 4. 09:07
 6/59 A kérdező kommentje:

A ma 08:31-kor válaszolónak:


Lakott területen kívül a távolsági fényszórónak legalább 100 méterre kell az utat megvilágítani. Ha valaki a lakott területen kívüli útkereszteződésben (ami nem sűrű) bicikli nélkül gyalog megy át előtted, azt elütöd, mert nincs az oldalára felragasztva prizma?

2014. aug. 4. 09:21
 7/59 anonim ***** válasza:
76%

Jó, egyértelmü, hogy te vagy a legszuperabb, de a többi autósnak igenis sokat számít, hogy oldalról is meg tudja messzebröl látni a biciklist.


Neked nincs erre szükséged, a többi autósnak igen, elvégre nem lehet mindenki olyan csodálatos, mint te.

2014. aug. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:

A ma 10:47-kor válaszolónak:


Ja értem, nálad a kinyilatkoztatás helyettesíti a logikus választ.


Tehát senkinek nincs logikus magyarázata arra, hogy mi teszi kötelező érvényűvé a küllőprizma használatát?

Vagy faék egyszerűen csak?

2014. aug. 4. 11:18
 9/59 Dörmögő ***** válasza:
81%
Van erre logikus magyarázat, csak ez annyira logikus hogy nem hittük volna hogy ezt külön magyarázni kell. Leírom neked (lassan írom hogy ne essen nehezedre megérteni): A biciklin azért van a küllők között prizma mert a bicikli oldalra nem világít, előre-hátra is csak töredékét mint egy normál jármű, így ha esetleg sötétben keresztezi az utadat akkor is nagyobb eséllyel észreveszed.
2014. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:

Dörmögő :


Akkor a gyalogosoknak miért nem kötelező az oldalukra ragasztani prizmát? Sötétben minden tehén fekete.

2014. aug. 4. 12:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!