Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan megy jobban az autó...

Hogyan megy jobban az autó előzésnél, melyik módszerrel?

Figyelt kérdés

Ha tudom hogy még 400-500 méter múlva lesz csak lehetőségem előzni (60-70el haladó járművet).


Már időben 3.ba visszatéve követem,vagy csak az előzés pillanata elött kapcsolok vissza (pl 5-ből).


Hogyan lesz "kapósabb" az autó?


2014. aug. 6. 11:09
1 2
 1/13 egySanyi ***** válasza:
4-500 métert csak nem mennék pörgetve hármasban utána. Majd ha látom hogy tisztul akkor vissza 3 és gáz... mondjuk nekem erre elég lenne a vissza 4 is , de ízlések és pofonok...
2014. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Semmi értelme 3-asba bőgetni a motort, amíg nem akarsz gyorsítani. Csak a benzint zabálja.
2014. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 szántóvető ***** válasza:
még előtte kapcsolj vissza.az a legjobb ha az előzés megkezdése előtt éred utol az előtted lévőt mert ilyenkor már van sebességkülönbség a két autó között és hamarabb letudható a dolog.de ezt nem minden esetben kivitelezhető,függ a forgalomtól és rutin is kell hozzá.
2014. aug. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez oké ,viszont kimondottan arra lennék kíváncsi,hogy nagyobb erőt melyik módszerrel lehet kihozni a járműből?


Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat is!

2014. aug. 6. 11:20
 5/13 egySanyi ***** válasza:
Ha nagy erőt akarsz akkor dobd vissza időben, sőt ne hármasba hanem kettesbe azt had szóljon.
2014. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szántóvető ***** válasza:

ezt neked kell kitapaszalni mert autója válogatja.a jó sofőr tisztában van az autója menetdimamikájával,pontosan tudja hogy egy adott sebességnél melyik fokozatban kell előznie.

vannak régebbi autók amik 4 sebességesek (pl. merci 190,régi transporter) azokkal inkább hármasban előznek.

de egy újszerű 6 sebességes dízel 70-nél elképzelhető hogy 5. fokozatban megoldja.

2014. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kérdésed egy nagyon kezdő vezetőt feltételez, holott lehet, régóta vezetsz.


Szóval, ez függ a járgányodtól is, mert az enyémet 80-nál tolom föl 3-asba, és 4-500 méter megtétele nálam 3-asban nem gond, mert onnan 110-nél tolok föl 4-et vagy 5-öst, ez függ a forgalmi viszonytól, a megengedett max. sebességtől stb.

Esetemben 60 - 70-nél hármasban még nem magas a motor fordulatszáma, de padlót nyomva ugrik a járgányom.

2014. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Én az 1.7 szívó dizelemmel igyekszem mindig lendületből előzni, mert magasabb fordulatszámon jön meg az ereje és mikor seggébe érek pont ideális a fordulatszám és a fokozat is. Viszont ha mögötte vagyok és ott váltok vissza nem olyan dinamikus az autó, telnek a fontos másodpercek.

De egy másik autóba ülve már megint más a módszer. Ki kell tapasztalni a verdát :)

2014. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem, csak akkor kell visszaváltani, mikor elkezdel gyorsitani. Attól hogy 500 méteren 3-ban bőgeted a motort, nem lesz erősebb :)
2014. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálam 340 pacival nem is igazán kell visszaváltani. Max akkor vissza 4-esbe vagy 5-ösbe (6-gangos) ha komolyabb előzés következik.

Ha átlagos (átlagos teljesítményű, nem p*csköszörű, meg nem is erőgép) akkor "visszakettő, gáz!"- ahogy szokták mondani.

Kettesbe szerintem már gázos visszaváltani ilyen sebességnél, de biztos vannak akik jobban értenek hozzá.

2014. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!