Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kisebb hengerűrtartalmú...

TSkull kérdése:

A kisebb hengerűrtartalmú köznapi autókban (1.6,1.8 és társai) milyen módszerrel csökkentik a főtengely torziós lengéseit a hajtásláncban?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, nagyobb teherjárművekben használják a kettős tömegű lendkereket, és a kisebb dízeles autókban is. De mit használnak a kisebb benzines motoroknál?

2013. júl. 6. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Van azon is lendkerék, de az soha nem romlik el, mert egyszerű felépitésű és a benzinmotor sokkal finomabban jár, mint a dizel.
2013. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát én azt tudom, hogy van azon is lendkerék, de a rezgéseket mivel csillapítják, vagy nincs erre szükség a kis eb benzines motoroknál az egyenletesebb üzem miatt?
2013. júl. 6. 16:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudok róla, hogy a nagyobb tehergépjárművekben lenne kettős tömegű lendkerék. Bár nálam a nagyobb az 10 000 köbcenti felett kezdődik.
2013. júl. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell csökkenteni a rezgéseket, mert a benzinmotorok finoman járnak, és ami érdekes: egy 800 köbcentis benzinmotor sokkal egyenetlenebbül jár, mint egy V8-as benzines.
2013. júl. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi is pontosan az a torzios lenges,de a kisseb (pl 3 hengeres) benzinesekbe, egyenlito (vagy kiegyenlito ??) tengelyt szoktak tenni,ami egy ellensulyokkal szerelt tengely es ezzel csokkentik a lengest...
2013. júl. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amelyik autóban nincs kéttömegű lendkerék, abban a kuplungtárcsában szoktak rugók lenni. Egyébként tudok négyhengeres benzinest mondani, amiben kéttömegű lendkerék van. A BMW a 90-es évek eleje óta használja a klímás benzines hathengeres autókban, majd később már a 1.6, 1.8-as négyhengereseken is, kb. a 90-es évek vége óta. Sokan nem tudnak róla, mert azokban nem szokott elromlani.
2013. júl. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!