Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akkor is le kell szállnom a...

Akkor is le kell szállnom a biciklimről ha a kerékpárúton megyek és az úttesten bicikliszebra van?

Figyelt kérdés

2014. aug. 8. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha rajtamaradsz a kerékpárúton és annak a biciklizebráján, akkor nem kell leszállni, áttekerhetsz!!! Persze csak szabad jelzés esetén...

De ha valamiért a gyalogoszebrára tévedsz, ott le kell.

2014. aug. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A tisztánlátás végett:

Biciklis átkelőhely (zebra) nem létezik.

A sárga vonal, csak mutatja, hogy van folytatása a kerékpárútnak az útkereszteződés után. Semmiféle elsőbbséget nem biztosít. Nem kell leszállnod, de ennek figyelembe vételével haladhatsz csak rajta.

2014. aug. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szóval csak akkor van rajta elsőbbséged, ha a keresztező autósoknak ki van téve, hogy elsőbbségadás kötelező.


Általában ha egyenesen mész egy főút mellett, amibe betorkolló utak vannak, és a rajtuk érkezőknek amúgy is elsőbbséget kell adni. Viszont az ilyen utakon érdemes komolyan venni a 20 km/h-s sebességkorlátozást (általában ezek nem is tisztán kerékpárutak, hanem „Gyalogos, kerékpáros övezetek”, vagy mi a tököm), mert a keresztutakról, gyakran valamilyen sarok mögül érkező autósoknak amúgy már nehéz dolga volna észrevenni (meg ha nincsenek hozzászokva a kerékpárutakhoz, akkor nehéz arra is egyből figyelni).


Viszont ha a kerékpárút kanyarodik, és úgy megy át az úttesten, akkor már általában az autósoknak van elsőbbsége, még ha nem is teszik ki mindig a táblát a kerékpárosoknak. (Például a Népliget déli végénél, vagy a Róna utca és Bánki Donát út sarkánál.)

2014. aug. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alex Fly ***** válasza:
Természetesen nem kell leszállni. Egyrészt a legendákkal ellentétben nincs olyan pontja a KRESZnek, ami járdán megkövetelné a leszállást, másrészt -és ez a lényeg- az általad említett eset közönséges útkereszteződés, ahol az arra vonatkozó szabályok érvényesek (EAK/STOP, kanyarodás szabályai, jobbkéz).
2014. aug. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak ott kell leszállni, ahol tilos kerékpározni! Tilos például a járdán (kivéve kisgyerekeknek), tilos a csak gyalogosok számára kijelölt zebrán, stb.

De nem tilos a bicikliseknek kijelölt zebrán.


Az elsőbbség már más kérdés, de itt nem is ez a kérdés. Nyilván ha autó jön és neki van elsőbbsége, akkor megállsz és hogy utána áttolod a bringát vagy rögtön visszaülsz és lendületet veszel, az magánügyed a biciklis zebrán.


Az autó sofőrje sem száll ki mondjuk a vasúti átkelőnél, hogy áttolja a kocsiját. Egyszerűen szétnéz, és ha szabad, akkor áthajt, ha nem, akkor vár és megadja az elsőbbséget. Ennyi.

2014. aug. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KovA1963 ***** válasza:
76%

Arra figyelj, hogy kerékpárosok szeretnek águrulni a gyalogosok zebráján... ez szabálytalan, de mindenki megteszi.

A lényeg, - és ezzel ki kellene egészíteni a KRESZ bizalmi elvét mely szerint a közlekedő számíthat arra hogy a többi résztvevő betartja a szabályokat - hogy ha valaki megszegi a szabályt - mindenféle elsőbbségét elveszíti és felelős a következményekért.

Vagyis, ha zöld jelzés van a gyalogosnak a zebrán - te pedig kerékpárral áthajtasz - ám tedd - de nincs elsőbbséged ! A jobbra kis ívben kanyarodó autós gyalogostempóval érkező gyalogosra számít akinek elsőbbséget ad - és nem rakétamódjára a villogó zöldet elkapni akaró két keréken a zebrára ráhajtó kerékpárossal.


De ugyanígy az autós is - ahhoz hogy fölérendelt úton megkaphassa az elsőbbséget be kell tartania a sebességkorlátozást. Van olyan hely ahol azért korlátozzák a sebességet mert annyi a belátható útszakasz, hogy csak úgy adható meg az elsőbbég, hogy akinek elsőbbége van nem túl gyorsan érkezik...


A lényeg, hogy aki szabálytalankodik annak mindenki másra vigyáznia kell és mindenkiért felel.

Ez a szabálytalankodás szabálya, amit persze nem foglalnak szabályba.

Pedig kellene.

2014. aug. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

"tilos a csak gyalogosok számára kijelölt zebrán, stb. "


Ezt a szabályt mutasd már meg légyszíves, hogy hol tiltja a KRESZ. Mert a zebrán át lehet biciklizni. Semmi sem tiltja. Viszont nincs elsőbbsége a biciklisnek. És a sok hülye ész nélkül át is megy.

2014. aug. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5%
A zebrán azért nem biciklizhet át, mert a zebra a járda meghosszabbításában van. Nem a kerékpárúttal, nem a kerékpársávval, nem az úttesttel egy vonalban. A járdán meg nem szabad biciklizni.
2014. aug. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Időpont ma 19:08

A KRESZ nem tiltja sehol sem, hogy átbiciklizz a zebrán. Sőt a járdán is lehet biciklizni ezt is megengedi bizonyos feltételek mellett. Sok helyen a járda és a bicikliút egyben van és utána zebra van.

2014. aug. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KovA1963 ***** válasza:

Az azért elgondolkodtató hogy sok tévrögeszméket valló közlekedő feltehetőleg jogosítvánnyal rendelkezik.

Egyrészt kevéssé csodálkozom a roszs baleseti statisztikán, másrészt valami nagy problémát sejtek a járművezető oktatásban. :-(

2014. aug. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!