Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott területen kívül, jó...

Lakott területen kívül, jó látási viszonyok mellett, kerékpárúton kötelező a fényvisszaverő mellény?

Figyelt kérdés
2012. szept. 1. 02:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak éjszaka és korlátozott látási viszonyok között kötelező a láthatósági mellény. Hogy kerékpárúton is, gondolom ott is, de az biztos, hogy nem árt, ha rajtad van, mivel a kresz szerint lakott területen kívüli kerékpárúton segédmotoros kerékpár is közlekedhet!
2012. szept. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Ártani nem árthat.
2012. szept. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
A kerékpárút is közút, ott is ugyanazok a szabályok vonatkoznak rád, mint bárhol máshol. Ettől függetlenül jó látási viszonyok mellett nem kötelező, de legyen nálad.
2012. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Az új szabályozás értelmében lakott területen kívül mindig kötelező a kerékpárosnak is a mellény. Csongrád megyében büntetnek érte keményen.
2012. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
90%

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól 54.§ (6):

"A kerékpárt éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a külön jogszabályban meghatározott lámpákkal kell kivilágítani és a kerékpárt hajtó személynek - lakott területen kívül - fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie."

Itt a jogszabály is:-)))))

2012. szept. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

A kerékpárra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek


6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet


A közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről


116. § (1) A kerékpárt fel kell szerelni


a) könnyen kezelhető, megbízható kormányberendezéssel,


b) két, egymástól függetlenül működtethető fékszerkezettel, melyek közül az egyik az első, a másik a hátsó kerékre hat,


c) hangjelző berendezéssel, amely csak csengő lehet,


d) egy előre fehér, vagy kadmium sárga fényt adó lámpával,


e) egy hátra piros fényt adó, sötétben, tiszta időben legalább 150 méter távolságról látható helyzetjelző lámpával,


f) hátul egy vagy két, szimmetrikusan elhelyezett, nem háromszög alakú, piros színű fényvisszaverővel,


g) legalább az első keréken legalább 1 db borostyán sárga színű, mindkét oldal felé hatásos oldalsó fényvisszaverővel (küllőprizmával).


A g) pontban előírt fényvisszaverőt a kerékpárokra 1991. évi december hó 31. napjáig kell felszerelni.

2012. szept. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%

Mindenki írja itt a hülyeséget, ahelyett, hogy tisztába lenne vele!!!!!

Mivel kerékpáros vagyok tudom. A rendőrön múlik hogy bűntet e az elől fehér lámpáért, ugyanis kadmium sárga szükséges előre, és hátra piros vagy vörös, és minden körülmények között használni kell!!!!! Büntetnek érte!!!! Engem csak figyelmeztetett, hogy cseréljem le a fehéret kadmium sárgára. Szóval ez 100%-ban így van!!!100 forintos boltban 400 FT a szett

2012. szept. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 claidheamohmor ***** válasza:

Ej, hát, amint a fentebb is írták, fehér vagy kadmiumsárga. A piros és a vörös közti különbséget meg minek taglalni :)

Én azt az egyet nem értem, hogy mi a fenéért kell egyeseknek mindig megmondani a tutit ("én kerékpáros vagyok, és tudom!!!!, ezért amit ide írok, azt kőbe lehet vésni!!!!"), ahelyett, hogy elolvasnák azt a szerencsétlen KRESZT, és az ide vonatkozó KÖHÉM rendeletet... akkor nem írna senki hülyeséget, meg nem is kéne vitázni sem... :/


Száz szónak is egy a vége, tessék elolvasni, és értelmezni, vagy megkérni valaki, aki képes szövegértelmezésre, hogy segítsen:


Itt a 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól, vagyis a KRESZ, ezt amúgy is illik ismerni, és a kerékpáros szamárságok is itt vannak (többek közt, hogy kell-e a mellény, ha kell, mikor és hol):

[link]


Innen meg azt lehet kibogarászni, mivel kell a bringát felszerelni:

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről

[link]


(ui.: mellényre visszakanyarodva: "54. § (6) A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson

a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és

b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot)

visel." -NA MOST EZEN MI FENÉT LEHET ANNYIT VITÁZNI? :D)


...további szép napot.

2012. szept. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 claidheamohmor ***** válasza:
ui.2.: azt hiszem, ha a rendőr a fehér lámpámat kadmiumsárgára akarná cseréltetni, simán megmondanám neki, hogy jelentsen fel. A bíróság előtt ez a hülyeség ugyanis nem állna meg. Hála az égnek, eddig még nem volt ilyen vitám a zsarukkal, furcsállom is, hogy vannak embereknek ilyen tapasztalataik...
2012. szept. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 claidheamohmor ***** válasza:
ui.3.: ha valaki lusta keresgélni, a kerékpárokra vonatkozó üzemeltetési és műszaki feltételek a KÖHÉM rendelet 116 §-a alatt találhatók meg.
2012. szept. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!