Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zebránál az autós elsőbbségadá...

Zebránál az autós elsőbbségadását vissza lehet utasítani?

Figyelt kérdés

miért: (rizsa)

Van olyan néha, hogy egy-két autó jön csak, én meg bicajjal teljesen kifáradva megállok a zebra előtt mire odaér, és látom hogy átengedne.

Én inkább megvártam volna, mert elfáradva mire átmegyek sok idő, és intek, hogy menjen, erre meg ő is elkezd legyezni, hogy menjek, és muszáj mennem.

Eddig kb 10ből 1 volt, aki továbbment.

(Elég hülyén érzem magam ilyenkor, most már gondoltam rákérdezek)


2014. aug. 19. 01:25
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Én speciel nagyon nem szeretem mikor a gyalogos enged el. Mivel tök hülyén érzem magam, hogy a gyalogos aki épp áll, ő enged el az autómmal, amiben ülök kényelmesen. Amúgy vissza lehet utasítani persze. Lemondasz az elsőbbségedről. Ha úgy érzed, hogy így jobb neked, hát nyugodtan, mivel tényleg rengeteg bunkó állat ember van akiktől a gyomrom kifordul. Én speciel még soha a büdös életben nem dudáltam rá senkire, nem kerültem ki idegesen, centizve, stb. Nem ért át a zöldön és pirosra válta lámpa, melletem már elindultak, kit érdekel, nem verseny ez.. Én azt is utálom ha türelmetlennek hisznek. Egy autót csak ne tessék elengedni. Mivel megmozdítja a lábát, azt már haza is ért..
2014. aug. 19. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Különben baromság ez a kötelező elsőbbségadás zebránál, a korábbi szabály értelmesebb volt. Korábban ugyebár úgy volt, hogy akkor kell megálnod, ha a gyalogos lelépett. Most meg akkor, ha ott toporog. Egyik haverom is mesélte, hogy várta bnőjét a zebra mellett...autók megálltak...ő visszaintett h menjenek tovább bátran...azok meg megint integettek mert nem értették h mi van. Hülye szituáció, de mindennapos.

Egyébként azért találják ki a szigorúbb szabályokat, mert a kormány egyre kevesebb pénzzel akarja támogatni a rendőrséget, azt várja, hogy a rendőrség a büntetésekből szedje össze a működési költségét. Ehhez pedig szigorú jogszabályokkal asszisztál, hogy több lehetőség legyen büntetni.

Egyébként én nem szoktam megállni, hiszen a gyalogos tud tán pár másodpercet várni a zebránál, míg elmegy az az 1-2 autó. Csak nagy forgalom esetén engedem el őket, h ők is haladjanak.

2014. aug. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Az autós nem örül annak, ha lefékez 2 tonna vasat és te nem mész át!

Jobb lenne, ha olyankor nem a zebra szélénél állnál meg, hanem Kissé távolabb, hogy egyértelműen látsszon, nem akarsz átkelni!

2014. aug. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
utolsonak igaza van, alj meg 3 meterrel elobb, ne szivasad az autosokat!
2014. aug. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Hivatalosan nem lehet visszautasítani az elsőbbségadást.

Forgalmi vizsgán ha megállsz egy zebránál, akkor addig nem indulhatsz el amíg minden gyalogos át nem ért, különben bukta van.

2014. aug. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Az elsőbbségről lemondhatsz. De akkor már nem lehet a lemondást visszavonni, hiszen ez esetben egyszerre indulnátok el, mindketten nagy lendülettel és kész a baj.


Aki meg nem képes 5 másodpercre megállni, hogy a közlekedés legvédtelenebb résztvevőit segítse az átkelésben, az szégyellje magát és a legközelebbi rendőrségen adja le a jogosítványát. Miért? Mert a zebránál megállásba még soha senki nem halt bele. Ezzel szemben a gyalogos át nem engedése évente több tucat halálos áldozatot követel. Valakit hiába várnak haza, mert bãszott valaki átengedni a zebránál - ez milyen dolog már?

2014. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen "néhány másodpercet tud várni a gyalogos míg elmegyek az orra előtt" ember nem fél, hogy egyszer valakit felfektet a motorháztetőre? Vagy hogy egyszer csak a rendőrség komolyan kezdi venni a valódi problémákat, és gumibotosanállal jutalmazza a performanszt? Csak kérdezem.
2014. aug. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#2: a gyalogosok elsőbbségére vonatkozó szabály 1977 óta nem változott. Most is csak akkor kell elsőbbséget adnod, ha lelépett. Ahogy a főútvonalon érkező kamionnak is csak a kereszteződésBEN kell elsőbbséget adnod, előtte nem. De ha látod, hogy megy a kereszteződés felé, akkor meg kell állnod, mert máshogy nem tudsz neki elsőbbséget adni. Ugyanez a gyalogosnál, ha nem engeded el és ő lelép, akkor nem tudsz neki elsőbbséget adni, tehát szabálytalan vagy.

A KRESZ ugyanúgy fogalmaz a két elsőbbség kapcsán: kereszteződésBEN, gyalogos átkelőhelyEN. Tehát a zebra egy kereszteződés, ahol mindig az autósnak van elsőbbségadás kötelező táblája és eszerint kell kezelnie az érkező gyalogosokat.

2014. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Akkor ne állj meg a zebránál pihenni. Most a boltban sem állsz be a kasszához ha nem akarsz fizetni nem? Nem kell össze zavarni az autósokat.

Na meg ez az akkor kell megállnia az autósnak ha a gyalogos lelépett a zebrára, igen? És ha lelépek de csesznek megállni? Nem véletlenül szoktak a gyalogosok várakozni a zebra előtt.

2014. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt sem árt tudni, hogy a gyalogos balesetek felében a gyalogos a hibás, főleg azért hogy féktávon belül lép le. A másik nagy baleseti forrás amikor a biciklis nem száll le hanem átsuhan a zebrán. Váratlanul bukkan fel, így sokszor nincs idő fékezésre.
2014. szept. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!