Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi pénzbírságot kap az az...

Mennyi pénzbírságot kap az az autós aki gondatlanul a biciklim előtt kinyitotta az ajtót?

Figyelt kérdés
Combnyaktörés és több hét kórház lett a vége. Plusz több hónapos járókeretes lábadozás lett belőle.

2014. júl. 17. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha volt rendőri intézkedés, majd azok eldöntik!
2014. júl. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, de evvel nem lettem előrébb, hogy mennyit kérhetek az egyezkedésnél?
2014. júl. 17. 11:35
 3/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem lettél előrébb, de a kérdésed sem volt egyértelmű!

A pénzbírságnak és a "mennyit kérhetek"-nek semmi köze egymáshoz!

Ha meg már lezárult a rendőrségi eljárás, akkor polgári peres úton kérheted a kártérítést, de ügyvéd nélkül nincs semmi esélyed!

2014. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem egészen jól tudod, mert a nyomozó mondta, hogy hivatalból indul egy egyezkedési eljárás, és ha azon nem egyezunk meg akkor megy bíróságra az ügy.

De még mindig az eredeti kérdésre keresem a választ.

Okoskák kíméljenek!!!

2014. júl. 17. 11:53
 5/15 anonim ***** válasza:

Az ez idő alatt kiesett bevételedet mindenképp + a kerékpárod árát, meg amiben még kár történt. Ha volt nálad mobil, sérült az öltözéked...

Erre számolj rá vagy 20-30%-ot, hogy legyen miből egyezkedni + a trauma miatt ami ért téged.


Túl sokat ne kérj, mert úgyse fogják kifizetni, plusz nekik gondolom van ügyvédjük, aki már rég kiszámolta a pontos összeget.

2014. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
150-200ezer közötti összeg reális szerinted?
2014. júl. 17. 13:33
 7/15 anonim ***** válasza:
Gondolom itt a kereseted is számít, az nagyságrendileg mennyi?
2014. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sajnos rehabilitációs ellátáson vagyok 😞
2014. júl. 17. 14:59
 9/15 anonim ***** válasza:

A felelősségnél mit állapítottak meg?

Mert volt már ilyen eset, ahol 50-50% lett. Ugyanis te is köteles vagy ajtónyitásnyi távolságot tartani, meg ő is figyelni, hogy ne nyissa rád az ajtót.


A 200e szerintem nagyon kevés. Én 500e alá nem mennék. És ez nem vicc. Feltéve, hogy a te felelősségedet nem állapítják meg.

Vannak akik ezzel foglalkoznak. Keress olyanokat akik a kötelező biztosítás terhére perlik a felelőst.

[link]

2014. júl. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sima az ügy, a hapsi elismerte a felelősségét.
2014. júl. 17. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!