Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehet valakitől elvenni...

Hogy lehet valakitől elvenni a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem, hogy elveszed tőle a papírt, hanem beszüntetni. A nagyapám 75 éves, felfedezhetők nála a demencia tünetei már évek óta. Sorban okozza a baleseteket, de nem látja be, hogy nem kéne vezetnie. Ma is átmegy a piroson és összeütköztünk egy kocsival. 100.000 forintra megbüntették, de szerencsére nem lett semmi bajunk, csak a kocsinak. Nem látja be magától, hogy nincs jól. Ki tudná tőle elvenni? Köszönöm!

#KRESZ #oktató #Volt #fénykorában
2014. szept. 5. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Orvosi felülvizsgálat.
2014. szept. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Ezt így elmeséled a körzeti orvosnak!
2014. szept. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Orvosi.
2014. szept. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Én megértem. Nekem a látásom úszik meg néha, nem tudom máshogy leírni, akkor sem okozok balesetet, mert félig éles foltokat látok, de ma is bekanyarodtam a tiltó tábla mellett, mert nem láttam jól. De balesetet nem okoztam volna, mert látom az akadályokat akkor is és a színeket, a lámpákat, hogy piros, vagy zöld. Nekem ezt gyógyszer el tudja tüntetni. Én sem adnám vissza a jogosítványomat, ha elvennék, nem tudom mit tennék. Mert szeretek vezetni. Valakinek ez az élet egyik legfontosabb dolga. Ha elveszik a nagyapádtól a jogosítványt, akkor azzal lehet, hogy löknek rajta a sír felé. El kell küldeni alkalmasságira, ha nem alkalmas, megmondják.
2014. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
# 4: és mi van a többi emberrel? Az élet nem egy rajzfilm, vagy egy videójáték, ahol bármit megtehetsz. Felelős vagy mások iránt. Nem önzőnek kell lenni, hanem be kell látni, hogy a közlekedésben mások is részt vesznek. Nekik is van életük. Ha egy karambolt okozol, akkor mi a helyzet? Ha idáig, nem volt problémád, nem jelenti azt, hogy nem is lesz. Egy orvosi alkalmassági vizsgálat kell és kész (aki remélem, nem lesz elnéző).
2014. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogy kapta meg a nagyapa az alkalmasságit? A vázolt szintű demencia nem gyorsan alakul ki. Évek óta ilyen. Írod. Vagy jól van, vagy lefizette az orvost.

Lehet túlzás az hogy állandóan balesetet okoz. Mi nem tudhatjuk. Piroson átmenni figyelmetlenség. Kivéve aki direkt megy át rajta mert még át akar érni a halványzöldön. A záróvonalat is direkt lépik át. A mindkét irányból behajtani tilos tábla figyelmen kívül hagyása is nálunk nemzeti sport. Főleg ha kivéve célforgalom tábla van alatta.


Előző. Az előző előtti gyógyszert szed rá és tünetmentes. Írta. Ezzel még lazán kaphat jogosítványt. Vagy nem volt nála gyógyszer vagy elfelejtette bevenni.

Csak ezzel az iskolarendszerrel kellene már kezdeni valamit.

2014. szept. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A háziorvos eddig 2 alkalommal "sikeresen" átengedte és alkalmasnak találta, a demencia viszont nem egy év alatt alakul ki.
2014. szept. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az idősek idővel egyre kevesebbre képesek, a reakcióidejük rosszabbodik a kor előrehaladtával. A többi képességük is. Lehet, hogy ez a nagyapánál természetes tempóban halad a képességeinek a hanyatlása. 75 éves bácsi. Nem csoda, hogy ilyen. Sokan még meg sem érik ezt a kort. Ha nem kóros ez a hanyatlás, akkor az orvos nem állapít meg demenciát. A háziorvos általában észre sem veszi ezt, ha nem feltűnő.

Nagyon sok ember fiatalon is figyelmetlen és emiatt hibázik. Emiatt történik a legtöbb baleset. Figyelmetlenségből. Bárkivel megeshet, hogy nem figyel. Ez is az időskorral rosszabbodik.

2014. szept. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, a háziorvosának fizetése nem éri el a minimálbért.
2014. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem fizette le, régebben vezetés oktató volt, eddig meg még sohasem mutatott semmit, se a koponya CT, se a többi. Nem is jelentette. De lehet tényleg meg kellene mondani az orvosnak ezeket. Majd szólok nagymamámnak, köszönöm szépen mindenkitől!
2014. szept. 9. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!