Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Telekocsi. Biztonságos?

Gól kérdése:

Telekocsi. Biztonságos?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mint sofőr gondolkozom a dolgon. Megyünk a barátnőmmel Debrecenbe és a hátsó ülések természetesen kihasználatlanok lennének. Vonzó dolog a spórolás, de átsuhan az ember agyán, hogy mi van ha idegesítő, mocskos, büdös ne adj isten veszélyes utast veszel fel? Mert ugye semmit sem tudsz róluk és mégiscsak beengeded őket az autódba. Mindenféle ilyen tapasztalatra kíváncsi vagyok, jóra és rosszra is. Köszönöm!

2014. szept. 26. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bár utasként, de csak jó tapasztalatom van. Gondolj bele, a másik fél is fél, hiszen akár ti is lehettek baltás gyilkosok :) Lezárjátok a kocsit, elviszitek valahová és kibelezitek :D:D:D


Vannak visszajezések is, az utasokat is értékelik, nézzétek meg ezeket. Nem kell félni. Ha meg mocskos-büdös, akkor természetesen jogotokban áll akár ott a helyszínen otthagyni, hiszen ti szívességet tesztek, nem szerződés köttetik a két fél között. Bocs nem viszlek el, és kész.

2014. szept. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Árképzésnél pedig arra figyeljetek, hogy saját magatokat is számoljátok bele a benzinköltségbe. Úgy osszátok, hogy ha pl négyen vagytok, akkor négyfelé, ne az utasok fizessék a ti benzineteket is :) Ellenkező esetben ha NAV-os próbautasokkal hoz össze benneteket a balsors (csinálnak ilyet), akkor még kérdőre is vonhatnak :)
2014. szept. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy előzetesen telefonon felhívnám őket. Pár rutinkérdésből (kor, utazás miértje) sok minden kiderülhet)
2014. szept. 26. 12:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kiderülhet, de ehhez meg semmi közöd, szóval ha nem akar válaszolni (mondjuk ha fitymaszűkületet megszüntető műtétre megy, akkor azt nem hiszem, hogy szívesen egy vadidegen orrára akarná kötni), akkor nem kötelező neki.

Túlparázzátok a dolgot szerintem :) Felhívod, megbeszéltiek mikor-hol találkoztok és mennyit fogsz elkérni, ha igent mond, akkor mindenki örül. Ennyi. Ha a helyszínen mégsem szimpatikus, akkor meg nem engeded be az autódba. Persze nem fogsz érte pozitív értékelést kapni, de megteheted.

2014. szept. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én fél éve rendszeresen viszek utasokat Oszkar-on keresztül sofőrként hosszabb (2-3 órás) távolságokra. Nekem maximálisan pozitív a tapasztalatom, eddig mindig kulturált, ápolt, értelmes utasaim voltam. Mindenkivel jól elbeszélgettem, sok érdekes embert ismertem meg. Először is szerintem eleve az, hogy valaki az interneten keres fuvart magának már egy szint, szóval nagyon ápolatlan emberek nem fordulnak elő. Illetve mind az utast, mind az autóst több szempont alapján értékelik. Így mindenki próbálja a legjobb arcát mutatni hiszen, ha rossz értékeléseket kapna, akkor legközelebb már nem vinnék el az utast/nem választanák az autóst. Szóval szerintem ez az értékelős rendszer is sokat dob a dolgon! Szerintem mindenképpen érdemes kipróbálni. Szerencsére 2-3 óra nem olyan hosszú idő, hogy ha valaki nem is szimpatikus esetleg, akkor ne lehessen ennyi ideig elviselni...de ilyenre tényleg nem igazán volt eddig példa!

2014. szept. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Én is csak pozitív dolgokat hallottam eddig és szerintem belevágok.
2014. szept. 29. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!