Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az igaz hogy magyarországon...

Az igaz hogy magyarországon csak a II. világhaboruban tértek át a jobb oldali kozlekedésre?

Figyelt kérdés
valakinek nagypapa vagy nagymama ,aki akkor már élt megkérdezhetné

#jobbratarts
2014. okt. 30. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz. 1941 novemberében állt át Budapest is, az ország többi része már júliusban.
2014. okt. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. Érdekesség, bár nem közút: a gödöllői HÉV-vonalon azóta is balmenetben közlekednek a vonatok.
2014. okt. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyapám mesélte az ő apja még Ford T modellel járt és homokúton ment de mindig baloldalt aztán jobboldalt szembe jöttek a szekerek, szóval igen, igaz.
2014. okt. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hihetetlen, de igaz, hogy 1941-ben állt át az ország...


volt kalamajka.

2014. okt. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Így igaz, több országban is volt baloldali közlekedés, de sorban álltak át a mai rendszerre, köztük Magyarország is. Ha jól tudom, a svédek voltak az utolsók, valamikor a '60 - as években váltottak.

Az én nagyfaterom vezetett már akkor, később a keleti fronton kamatoztathatta képességeit katonai teherautón (két évre ott is marasztalták vendégeskedni azután), de már nem él, hogy megkérdezhessem. Amit régen mesélt arra emlékszem, hogy akkoriban kicsi volt a forgalom, aztán a háború miatt alig maradt magánautó, akinek volt is vagy be kellett szolgáltatni vagy nem volt benzin, hogy járhasson vele. Úgy hallottam inkább a szekerek, lovaskocsik álltak át nehezen - nem volt olyan tömegtájékoztatás mint ma - még sokan hónapokig a baloldalon hajtottak.

2014. nov. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!