Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 143 cm magas,9 éves a gyermekn...

143 cm magas,9 éves a gyermeknek kell még gyerekülés?

Figyelt kérdés
A hátsó ülésen biztonságban be lehet kötni!
2010. jan. 26. 12:59
 1/5 anonim válasza:
150 cm-ig és 12 éves korig kell
2010. jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 150 centi és 12 éves korhatár az elől ülésre és nem a gyerekülésre vonatkozik.
2010. jan. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, utánanéztem. Egyikünknek sem volt igaza.


(5) Olyan gépkocsival, amelynek meghatározott üléseit biztonsági övvel kell felszerelni, továbbá olyan gépkocsival, amelynek hátsó üléseit biztonsági övvel szerelték fel, csak abban az esetben szabad közlekedni, ha a biztonsági övvel felszerelt ülésen utazó személy becsatolt biztonsági övvel van rögzítve. A személygépkocsi hátsó ülésén utazó, 12. életévét még be nem töltött és 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket biztonsági gyermekülésben kell rögzíteni.


a) Nem kell becsatolni a biztonsági övet:


aa) a hátramenetben közlekedő gépkocsi vezetőjének;


ab) a taxi gépkocsi vezetőjének, ha taxi üzemmódban utast szállít;


ac) a mentő gépkocsi betegellátó terében utazóknak, ha a becsatolás a beteg állapotának romlását okozhatja, a betegellátást akadályozza;


ad) a járművezetés oktatása és az azt követő gyakorlati vizsga során az oktatónak.


b) A személygépkocsi hátsó ülésén utazó 12. életévét még be nem töltött és 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket nem kell biztonsági gyermekülésben rögzíteni, ha:


ba) a biztonsági gyermekülés beszerelésére a személygépkocsi gyári kialakítása alapján nem alkalmas;


bb) a gyermek az üléshez beszerelt biztonsági övvel megfelelően, biztonságosan rögzíthető;


bc) a 46. § (2) bekezdése alapján és a szállított személyek számából következően egy ülőhelyen két gyermek foglal helyet;


bd) az egyidőben szállítani kívánt gyermekek száma miatt a biztonsági gyermekülésben történő rögzítés nem oldható meg;


be) a szállítás taxi üzemmódban használt taxi gépkocsival, személygépkocsis személyszállítást végző gépkocsival, rendvédelmi szervek gépkocsijával vagy a mentőgépkocsi betegellátó terében történik.


bf) annak, aki külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.


(6) A személygépkocsi első ülésén 150 cm-nél alacsonyabb gyermek csak akkor szállítható, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel, és a gyermeket biztonsági gyermekülésben helyezték el.

2010. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

öcsém 8 éves,142 centi,majd 50 kiló,gyerekülésbe,ülésmagasitoba nem fér bele

mi besétáltunk rendőrségre,hogy mi van,azt mondták,hogy szabály szerint még nőnie kellene 8 centit,akkortol hivatalosan sem kell ülés neki,de emiatt nem fognak megbüntetni,kinzás lenne ekkora gyereket ülésbe kényszeriteni,főlweg igy télen,mikor jol felvan öltöztetve

nem fogják lemérni,hogy 140 vagy 150 centi a gyerek,nyugodtan kössük be sima biztonsági övvel

2010. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem soha nem volt gyerekülésem, pedig 18éves vagyok és napi szinten autóztam:D
2010. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!