Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen szabályok változtak a...

Milyen szabályok változtak a KRESZ-ben 2012 óta?

Figyelt kérdés

2012-ben csináltam meg a KRESZ vizsgámat, azonban sajnos rajtam kívülálló ok miatt nem tudtam belekezdeni a "vezetésbe", így most lejárt az érvényes vizsgám. A probléma elhárult, így megkezdhetem a jogosítvány megszerzését, viszont a KRESZ-t újra kell csinálnom. Nem szeretnék új KRESZ-könyvet venni, így tudnátok segíteni, hogy milyen szabályok változtak 2 év alatt? Vagy meg tudjátok mondani, hogy hol tudok ennek utána nézni?


Minden választ köszönök! :)



2014. nov. 1. 17:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Kimaradt: B-kategóriás jogosítványt szeretnék!
2014. nov. 1. 17:58
 2/5 anonim ***** válasza:

A kreszvaltozas.hu honlap eléggé adja magát.


De íme:

1. Gyermekszállítás táblával megjelölt, vészvillogóit működtető álló busz mellett pàrhuzamos közlekedésre nem alkalmas úton nem haladhatsz el egyik irányból srm

2. A Gyermekek tábla alatt jelzett távolságon és időszakon belül Vmax=30 km/h.

3. Kerékpárosok számára nincs limit az alkoholfogyasztásra, de járművük vezetésére alkalmasnak kell maradniuk.

4. Kerékpár kivilágítható villogó fénnyel is és nem kell feltétlenül a kerékpàron lrnnie a fényforrásnak, lehet a kerékpàros ruhàzatán is. Elöl-hátul megfelelő színű prizmák kellenek a lámpa mellett (tehát nem vagy prizma, vagy lámpa, hanem a kettő együtt).

4. Kerékpárt csak úgy szàllíthatsz, hogy az nem takarhatja ki a szállító jármű fényforrásait és hatósági jelzéseit.

5. Kerékpáros lakott területen kívül éjszaka köteles láthatósági mellényt viselni.

6. Ha beáll az autópálya vagy autóút, mentősávot kell létrehozni. A legbelső sáv a bal szélre húzódik, a többi jobbra, szükség esetén a leállósávra is.


Plusz van egy, amiben nem vagyok biztos,hogy Magyarorszàg vonatkozásában olvastam, de mintha egymás mögött vagy melletg dolgozó hóeltakarító gépeket tilos lenne megelőzni. (Mivel jó eséllyel állsz keresztbe és ezzel akadályozod a munkájukat.)

2014. nov. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A változásokat összefoglalta az előttem író.

A KRESZ nem változik túl sokat, évtizedekkel ezelőtt kiadott könyvekből is lehet tanulni, ha tisztában van a tanuló azokkal a részletekkel, ami már mostanra nem aktuális :-)

A két évvel ezelőtti tudást kell felfrissítened, legnagyobb segítségedre egy szoftver lehet : Kresz egyéni gyakorlóprogram 2014.

Ez a program fut az elméleti vizsgán, megfelelő otthoni gyakorlás után nem érhet meglepetés a vizsgán sem.

Oktatásokra is érdemes bejárnod, ott általában sok olyan plusz információt össze lehet mazsolázni, ami a közelgő forgalmi oktatáson lehet segítség (pl a városban, ahol majd vezetni tanítanak, hol vannak érdekes helyek, s ott mire kell figyelni)

2014. nov. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. nov. 2. 13:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem lenne elég azt tudni a válaszhoz, hogy akkor mit tudtál, hanem azt is kéne tudni, mennyit felejtettél.

Mivel a Gúgli a barátod. nézz körűl itt:

[link]

2014. nov. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!