Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Német autópályán mennyivel...

Német autópályán mennyivel szokás átlagosan menni?

Figyelt kérdés
Néhány hét múlva Dél Tirolba kell mennem és az egyik lehetséges útvonal egy része német autópályán vezet. Arra gondoltam, ha elég gyors ott az átlagsebesség, faraghatok az amúgy hosszú és fárasztó menetidőből.

2014. nov. 1. 21:29
 1/10 anonim válasza:
170
2014. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

azért lehet haladni ha az ember akar, mert a németek képesek jobbra tartani...

kb mindig látni porsche-kat sportmotorokat meg egyéb faroknövelő dolgokat bőven 200 felett elsuhanni

2014. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagy átlag olyan 140 - 180 között hajt. De természetesen vannak sokkal gyorsabbak is, már ha engedi a forgalom, ugyanis nagyon gyakoriak a stau - k, hatalmas dugók, ez bárhol, bármikor előfordulhat, akkor jön a sokórás araszolás.
2014. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Olyan 150-160 körül alakul az átlag.

Nekem 250 volt a csúcs, beavatkozott a leszabályozás.

De amúgy tényleg elég gyakoriak a közlekedési gebaszok, jobb vigyázni. Én is majdnem belenéztem egy-két elémvágó, vagy hirtelen lelassító autó hátuljába.

2014. nov. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A leggyorsabb útvonal eleve Salzburg-Kufstein felè vezet, szóval nem csak a sebességkorlátozás hiánya miatt éri meg ez az útirány.


A többség valóban a 140 körüli tartomànyban megy, de legyél észnél, ugyanis sok a helyi sebességkorlátozás. Ráadásul ha az ajánlott 130-nál gyorsabb tempóban rongyolsz bele valakibe, akkor a felépülésed után az lesz a bíró első kérdése, hogy mégis miért gondoltad jónak ezt a tempót? Ezen kívül ha n

2014. nov. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag egész biztosan nincs ilyen magasan. Már csak a kamionosok miatt sem. És azért a többség az ajánlott 130-cal megy, csak a keményebbek mennek 150-160-nal, na meg a "versenyző" szelleműek ennél jóval gyorsabban is. Tehát lehet haladni, ha akarsz, de az átlag az nem a 130 feletti. És tényleg nem ajánlott csak azért, mert nem tiltják, hiszen maga az út ott sem biztonságosabb, mint máshol, a fizika törvényei mindenhol egyformán érvényesek. Ráadásul korlátozás elég gyakran van, ez egy kicsit túlértékelt dolog, miszerint "Németországban bármennyivel lehet menni".
2014. nov. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb menni 130-al, mert azon feljebb a biztosító nem fizet egy centet sem, ha lenne baleset.

Egyébként sokkal biztonságosabb az autópálya mint bárhol, csak a gyorshajtókra kell vigyázni, mert pályán száguldoznak.

2014. nov. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Bocsi ha hülyeséget írtam a 150-160-as átlaggal kapcsolatban, de engem 150-el konkrétan oda és visszafele is le akartak tolni. És nem is nagyon mentem a belső sávban. Na de a belső sávban meg elszabadult a pokol.

Érdekes élmény volt számomra.

2014. nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
vannak ott ilyen kemény gyerekek akiknek apu adott pénzt jogsira meg vett neki BMW-t azt 200 körül száguldoznak, az ilyenekre vigyázni kell, volt olyan is hogy mentem 120-130-al és elöttem valami nyomorék mindig fékezgetett meg nem engedett a másik sávba, felidegesített visszatettem egyet pörgött kb 6 ezret a dízel autó, okádta a füstöt a mögöttem lévő biztos megfulladt de meg tudtam nagynehezen előzni
2014. nov. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

3 sávos autópályán ha nem vagy kamion akkor legalább a 110-et tartanod kell,mert ki utasítanak a pályáról.Volt már rá példa.A transit 100-nál véglegelt és integettek a fiúk,hogy temposabban.

Amúgy a sebesség rekord amit átéltem 265 volt. (BMW 850)

Volt olyan,hogy ezt is levillogták.

2014. nov. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!