Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az bunkó magyar...

Miért van az bunkó magyar szokás, hogy mikor autópályán kamiont vagy más lassabban haladót előzöl mögötted a semmiből 220-al érkező levillog az útról?

Figyelt kérdés
sokat megyek pályán itthon és külföldön is,de ezt csak itthon figyeltem meg,hogy előzöl,még benne vagy az előzésbe(tehát nem elbambultál és azert mész 110-el a belső sávban)és a mögötted jövő legyen az bmw m5 vagy anyu 1.3-as switjével keménykedő fiatal levillog ledudál az utról..........nem tudom mire számítanak?hogy ettől jobban fog menni a kocsim és hamarabb befejezem az előzest??????vagy arra számítanak hogy belehúzom a szalagkorlátba vagy abba akit előzök a kocsim hogy ő el tudjon menni mellettem?!és csak a magyarok csinálják.az osztrák vagy német rendszámos autók soha!
2012. febr. 10. 14:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
93%
Mert nálunk nincs közlekedési kultúra.Szerintem..
2012. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
57%
Ilyenkor egy pici lassítás a megfelelő válasz. Ha már...
2012. febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenen nem idegeskedek.
2012. febr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
85%

Mert a sok barom tisztelet a kivételnek persze, azthiszi hogy az autópálya azért van hogy akinek egy izmos autója van az menjen minimum 200 al és mindenkit letol az útról hogy megmutassa hogy jaj ő a kemény gyerek meg minden. És a sok idióta azt nem tudja hogy hogyan kell biztonságosan körül tekintően közlekedni legyen bárhol. És ugye a legtöbb baleset az ilyenek miatt van mert azt hiszik hogy ők a nagyfiúk és mindenre képesek ha már 2 hónapja vezetnek a friss jogsival, de nem csak ők hanem akik már vagy 10 éve vezetnek. Én rengeteg ilyet láttam már sajnos, sokan vagy letolnak az útról ha normálisan tartom a tempót egy megfelelő sebességhatárral persze, még így is vannak olyanok akik maximális sebességgel haladnak.

És ez valóban csak Magyarországon van, máshol külföldön főleg Ausztriába ahol inkább apám vezet ott mindenki figyel mindenkire és mindenki tiszteletben tartja azt aki előz a belső sávban igaz lassabban de megvárja amíg befejezi és ha látja az illető hogy lassú visszamegy és elengedi a gyorsabban haladókat. Pedig itthon közel sem így van ez, és ezért nem járok autópályákra csak ha nagyon muszáj és nagyon le kell rövidítenem az utat.

2012. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
45%

Én csak azt nem értem, hogy a 90-el menő kamiont miért 95-el kell előzni.


Akinek nincs olyan személyautója, ami 130-at tud menni az menjen a főutakon, ne erőlködjön a sztrádán.


Ha meg 130-al előzöl akkor kb. 3 mp alatt befejezed és visszahúzódsz a szélsőbe, ilyenkor csak a kőbunkók villognak.

2012. febr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
81%

Kedves utolsó! Igazad van, mégis piros kezet nyomtam. Ugyanis igen gyakori, nem egy járművet előzől, hanem összezárt konvojt, a megengedett maxon, mégis levillognak. Ez még hagyján lenne, de tol is. Utóbbitól azonnal és végleg elvenném a jogsit, de ezeket soha nem fogják meg.

Gyakori érv, hogy én, aki a maxon belsőben előzök, önkéntes rendőrnek gondolom magam, amikor szabálytalannak tartom a gyorshajtót. De kérem szépen, a gyorshajtóra miért nem mondja senki, hogy önkéntesrendőrködik, amikor szabálytalannak mondja az őt feltartót?

2012. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
69%

„Akinek nincs olyan személyautója, ami 130-at tud menni az menjen a főutakon, ne erőlködjön a sztrádán.”


Ez meg úgy hülyeség, ahogy van. Szerinted akkor sem busz, sem teherautó, sem vontatmány nem közlekedhetne a pályán?

2012. febr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
52%
Én nem szoktam emiatt gyorsabban menni.Sőt a múltkor egy paraszt vagy 2 méterre rám jött direkt azért mert nem mentem többel mint 140.A kocsim birná akár a 200-at is, de nemár!Erre belenéztem a tükörbe, mivel a paraszt nézett, és elküldtem a k@va anyukájába.Probált volna valamit is csinálni, még a végén le is vertem volna.
2012. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
62%
Nana, azért látni kell az érem másik oldalát is. RENDSZERESEN jönnek ki a külsőből mocsok mazsolák elém is, de ugyanezt látom/hallom másokkal is megtörténni. Halad az ember 130-140-el, erre a tata vagy "anyuka" kivág elé az utolsó előtti pillanatban, és elkezdi azt a bizonyos konvojt előzni 100-110-el. Na az ilyet nem levillogni kéne, hanem bevonni a jogsiját.
2012. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
45%
Én is belexarok a villogókba. Ha jampizik mögöttem,pofájába nyomom az ablakmosót,vegye észre magát.
2012. febr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!