Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vasúti síneken való áthaladás...

Vasúti síneken való áthaladás szabályának megsértése esetén (torlódás miatt részben a sínen kellett megállnom egy percre) mennyi idő alatt küldik ki az értesítést ha megbüntetik az embert?

Figyelt kérdés
A helyszínen nem állítottak meg, de úgy hallottam egyre több helyen kamera van a sorompókba beépítve. Kapott már valaki így postai úton értesítve büntetést? Hülye voltam, tudom. Legközelebb ezerszer is meggondolom áthajtok-e, az tuti. Szerencsére egy hosszú km-eken át egyenes, belátható vasúti pályánál történt ez.
2014. nov. 3. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:

a kamera nem látja a torlódás okát.akármikor, akármi jön ki, te voltál ott, és akárhogy is figyeltél, nem lehetett tudni, hogy valaki meggondolja magát, oszt lerobban, vagy valami...


nem küldenek semmit, mert ha több tanúd is van, akkor akár bíróság is lehet, bármilyen képet mutogatnak. ahhoz a helyszínen kellene lenni, és ott dönteni.

a kamera nem azért van. egyébként ha nem villogott pirosan, akkor nyugi.

2014. nov. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hülye voltam, tudom. Legközelebb ezerszer is meggondolom áthajtok-e, az tuti. - Hát az a sok-sok tonna keményebben büntet, az szent. Ha mégis így járnál, akár szabálytalanság árán is próbálj meg lekerülni a sínről. Visszatolatni, lemenni a másik mellé. Bárhol, csak ne a síneken.
2014. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De tényleg nincs benned annyi életösztön, hogy akár a szembejövők oldalán át lehajts a sínekről???


A kamerák jellemzően csak tilos jelzés idején rögzítenek, védendő a sorompókat.

2014. nov. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!