Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményed erről? Ugye...

Zsebvirág kérdése:

Mi a véleményed erről? Ugye mostantól Te is tartasz féktávot?

Figyelt kérdés

[link]


Engem nagyon idegesít az, hogy lakott területen belül 50-nel sőt néha ez miatt 55-el megyek és szinte a lökhárító a mögöttem lévő kocsiról majdnem érinti az enyémet...



2014. júl. 3. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én idáig is mindig betartottam és ha egy olyan gyökér kerül mögém, mint írod, lelassítok, hogy előzzön meg, ha már annyira sürgős neki. Többnyire a trükk beválik és egy őrültel kevesebbre kell figyelnem.
2014. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem az egy éves autómban csinált 700000ft kárt egy ilyen barom.Pótkocsis teherautóval tolt maga előtt.Azóta,ha ilyen barom jön mögöttem, szándékosan lassan megyek, hogy kénytelen legyen megelőzni.
2014. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én eddig is betartottam, pedig baromira idegesített, hogy ha 50-es tempónál 52 cebtinél többet hagytam szabadon, a mögöttem haladó mindjárt azt hitte, hogy neki stoppoltam a helyet. Azért írok múlt időben, mert jelenleg Németországban élek, és itt szinte kínosan betartják a követési távolságot.
2014. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

Necsodálkozz,ha letúrnak az útról...

A városi közlekedéshez az is hozzátartozik,hogy illik felvenni a forgalom ritmusát..Namármost én is hülyétkapok azoktól a mazsoláktól,akik előtt 50 m szabad hely van,viszont az úr istenért sem hajlandó 50-nél többet menni.

Ez sokszor veszélyesebb,mint a gyorshajtás.

2014. júl. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Autópályán és autóúton természetesen, de a városi forgalomban lehetetlen normális féktávot tartani.
2014. júl. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
nyomogasd a féket esetleg kapcsold fel a hátsó ködlámpát, majd kisüti a szemét és lemarad...
2014. júl. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 driverboy ***** válasza:
95%

Ezzel az a legnagyobb probléma, hogy szinte "mindenkinek" jogsit adnak, aki tudja teljesíteni, így vagy úgy azt a szedett vedett tesztet... De ebben nincs benne az, hogy ismeri az autóját a delikvens, mert ugye autó függő az is, hogy gyárilag mennyit állítanak bele az órába csalásként.( mert sok autós 50 nel megy, közben pedig csak 42 vel, az sem, hogy a megengedett max sebesség az 50, sokan úgy értelmezik, hogy ezalatt bármennyivel lehet menni, akkor is, ha éppen a tájat, házakat nézegetjük, milyen szép terasza van...

De a legdurvább az amitől hót ideg minden normális sofőr, hogy két haladó sávos az út, viszont, a 40 -50 nel tötymörgő persze, hogy a belső sávban megy, mikor a belső sávot amúgy is csak előzésre lehetne használni.. és meg van sértődve a hülye ha kivillogják kidudálják.. itt érteni lehet az öreg nénis, bácsis deewo matizokat, és adott esetben a 10 000 000 ft os bmw s újgazdag csicskákat is... A közlekedés normális fenntartása mindenkinek az érdeke, érdemes elgondolkozni ezen... :)

2014. júl. 4. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A követési távolság , meg a sebesség betartása fontos. Mondom ezt úgy is, ami büntetést fizettem az gyorshajtás volt. Na jó volt egy záróvonal átlépés. Több mint 40 éve vezetek,ez idő alatt több típust is, még nem találkoztam olyannal ne lett volna pontos a km óra. Honnan veszitek, hogy kevesebbre van állítva?
2014. júl. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Beviz Elek ***** válasza:

Azért ezt lehet ésszel is csinálni. Én mondjuk már egyszer beleszálltam az előttem állóba (nem a követési távolság hiánya miatt, hanem fáradtság miatt). Tudom, hogy milyen rossz érzés mikor az ember meg szeretne állni, de tudja hogy nem fog. Azóta a követési távolságra odafigyelek.


Ettől függetlenül rá lehet mászni az előtted közlekedőre, de nem az ő lámpáit illene figyelni, hanem pár kocsival előre. Sokszor hamarabb lassítok mint a kettővel előttem haladó, mert tudom hogy előtte fékezgetnek. Így a mögöttem haladó sem besatuzik, hanem normálisan lassít

2014. júl. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

driverboy!!

ezt te hol láttad/olvastad h félre van karibrálva az óra?

max 2 km/h csal... vagy esetleg rossz gumiváltóméret okozhat még problémát, de az is csak 3-4-et

2014. júl. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!