Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van jogsim, de nem tudok...

Van jogsim, de nem tudok vezetni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

3 éve van jogosítványom, eddig csak a tanulóautót vezettem.


Most vettem egy kisautót. Viszont majdnem minden kitörlődött az agyamból. Úgy értem a kreszt tudom, ugyanúgy meg tudnám hibátlanra csinálni a vizsgát is!

De a gyakorlatban, a vezetésben nagyon rossz vagyok.

Már kétszer meghúztam az autót 1 hét alatt. (Fával szerencsére, parkolás közben)

A forgalom pedig katasztrofális. Ha lenne egy rajz, h "kinek van elsőbbsége" akkor probléma nélkül megoldanám, de hogy 3 év után megint a zéróról kezdve... A párom irányított a városban, h "most mehetsz, most nem" szégyen.

Aztán végül mikor hoztuk haza az autót, ő vette az út 3/4 részét.

Borzasztó. Mit csináljak? Arra most nincs időm, hogy tanárral +gyakorló, átismétlő órákat vegyek, pedig ezt kéne.


2014. nov. 8. 21:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Így viszont ilyen helyzetben inkább nem mennék ki forgalomba még egyszer, a saját -és mások biztonságának veszélyeztetését kockáztatva.
2014. nov. 8. 21:25
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra nincs időd, hogy gyakorolj tanárral. Gondolom akkor arra sincs, hogy gyakorolj a pároddal. a Vezetni tudás meg a gyakorlaton alapul... :D
2014. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig leírtad, mi a teendő. Tanárral, tanulóautóban gyakorolni. Ez a te jól felfogott érdeked: ha a mostani rutintalanságod miatt balesetet okoznál, azt nehezen bocsájtanád meg magadnak, ráadásul kellemetlen jogi következményei is lehetnek. Szóval gyakorlásra fel!
2014. nov. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha kimész így a közútra, KATASZTRÓFA lesz a vége!!!
2014. nov. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Sajnos tényleg semmi időm nincs gyakorlati vezetgetni :(

(városba/páromhoz buszozás, tanóra, hazabuszozás, ez nekem nem fér bele az időkeretembe idén)

Hát akkor ez van...

2014. nov. 8. 21:30
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló!

"Így viszont ilyen helyzetben inkább nem mennék ki forgalomba még egyszer, a saját -és mások biztonságának veszélyeztetését kockáztatva."


Értelmezed amit írtam? Nem fogok ilyen rutintalanul vezetni menni forgalomba!

2014. nov. 8. 21:32
 7/11 anonim ***** válasza:

tessék szépen időt szakítani. egy nap 24 órából áll. abból hetente 3x 1 órát tudnál rá áldozni. kis helyeken, kisebb utcákban először szokjad a kocsi kezelését. aztán ezekben a kisebb utcákban a kreszt, utána főutakra menjél ki ahol van forgalom, de nem kell annyira sokat tökölni kanyarogni.


Ha már ez is megy rendesen, akkor kicsit bonyolultabb helyekre is.


Csak a gyakorlással tudsz rutint szerezni, máshogy nem.

2014. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod, hogy a mostani tudásoddal nem fogsz kimenni a forgalomba, ugyanakkor oktatóhoz meg nem tudsz elmenni. Ezek után miért kérdezed meg, hogy mit csináljál? Már eldöntötted, hogy nem ülsz volán mögé, amíg nem leszel jobb, de, ha nem tanulsz akkor soha nem leszel jobb...


Szakíts időt a tanárra. Ez már nem olyan lesz, mint amikor a jogsit csináltad. Sokkal szabadabban tudsz időpontot választani, ráadásul messze nem kell annyi óra.

2014. nov. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#1-re:


Kérdező, a választ már megadtad magadnak. :-)

2014. nov. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Érdemes időt szakítani gyakorlásra, mivel ha bizonytalanul vezetsz az senkinek sem lesz jó.
2014. nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!