Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 4x4 meghajtású autóra is...

4x4 meghajtású autóra is kötelező a téli gumi?

Figyelt kérdés

Milyen kötelezettségei vannak egy felelőségteljes autósnak?

Milyen kiegészítők kellenek? Hólánc izzó készlet stb.

Köszi


2014. nov. 11. 06:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem kötelező a téli gumi használata. Egyébként 4x4 hajtású autó ugyanúgy nem tud megállni a téli körülmények között nyári gumival mint az összes többi. Lassan már csak az elakadásjelző kötelező tartozék, a többi egyéni döntés alapján hurcolható magaddal. Hólánc szerintem csak akkor kell, ha külföldre indulsz, vagy az előrejelzés olyan zord időt jósol. Izzó klt. meg akkor, ha ki is tudod cserélni az út szélén.
2014. nov. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

" 4x4 meghajtásù autóra is kötelező a téli gumi? "


-nem

2014. nov. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nem kötelező a téli gumi, de külföldön is elfogadják a négy évszakost télinek. De ezért jobb ha téli van rajta, fékezés szempontjából meg mindegy, hogy 4 x 4 - es - e.

Az izzókészlet olyan dolog, hogy sok mai autót félig szét kell szedni, hogy hozzáférj az izzóhoz, ami az út szélén, sötétben bajos. Akkor meg minek?

Persze attól is függ, hova mész, külföldön előfordulhat, hogy kérik a láncot, itthon csak nagyon rossz időben tudom elképzelni, hogy szükség legyen rá.

Jó lehet a vontatókötél, indítókábel, egy demizson víz, tartalék motorolaj, hosszabb kirándulásra. Legyen mindig tele a tank.

Külföldön sok helyen mániájuk a sárga mellény, abban tevékenykedj a kocsi körül, ha lerobbansz.

Régebben kötekedtek a mentődobozzal, ha jól tudom már (itthon) az sem kell. (én is csak a érvényességet igazoló címkét cserélgettem).

Napjaink híre: szemüvegeseknél a pótszemüveg meglétét ellenőrzik. Most erre szálltak rá. Megoldás: nem kell beleíratni a dokival a jogsiba a szemüveget. (jobb doki megteszi).

2014. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérdezőt szerintem inkább az érdekli, hogy biztonságos-e a 4x4 meghajtású autó téli gumi nélkül. A válasz: nem. A 4x4 meghajtás egyedül a gyorsulásban és hegymenetben segít. Fékezést nem és kanyarodást nem nagyon befolyásolja.


Hólánc akkor kell, ha hegyekbe vagy félreeső településekbe mész, különben fölösleges.

Új autó esetében izzó készlet fölösleges, mert nem tudod úgysem kicserélni. Régebbieknél viszont rakj be, mert, ha kiég valamelyik, nem közlekedhetsz tovább.

Rakj még be egy vödör homokot, lapátot, pokrócot.

Ha nagyon fel akarsz készülni, esetleg hideg élelmet, meleg csizmát, stb.

2014. nov. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Napjaink híre: szemüvegeseknél a pótszemüveg meglétét ellenőrzik. Most erre szálltak rá. Megoldás: nem kell beleíratni a dokival a jogsiba a szemüveget. (jobb doki megteszi)."


Nem sok olyan emberrel találkoztam eddig, akinek be volt ütve a 01.01 (szemüveg) vagy 01.06 (szemüveg/kontaktlencse) kód mellé a 110-es kód (tartalék szemüveg), tehát nem értem a problémát. Akinek pedig valami miatt kötelező a tartalék szemüveg tartása, az vigye csak magával, nem véletlenül kapta meg a 110-es kódot.

2014. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyonszépen köszönöm a válaszát. Külföldről indulnánk haza decemberben. Nem szeretném ha valami apróság miatt büntetnének. Lesz téligumi az már biztos és a többi apróság. Köszi megint!
2014. nov. 11. 23:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és persze az autó papírjai meg a lakcímigazoló irat, mert erről is olvastam, hogy külföldi rendszám meg magyar tulaj kombináció is adhat okot a büntire...
2014. nov. 11. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!