Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Anyámat vittem kötözésre a...

Anyámat vittem kötözésre a VIII. ker. Dorogház utcába. A bejárattal szemben a mentő bejárat mellett álltam meg rövid időre. Ma jött meg a büntetés 30 ezer forint. Rokkant kártya volt a kocsiban. Jogos? Vélemények?

Figyelt kérdés
2014. nov. 14. 14:46
1 2
 1/19 intrepid ***** válasza:
89%
A harmincezret durvának találom, de ha kint volt a megállni, - vagy várakozni tilos tábla, akkor megszegted a Kresz szabályt. Ha viszont nem lett volna ott a tábla, akkor nem tudtál volna ott megállni, mert már állt volna ott valaki.
2014. nov. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az 1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet 51/A paragrafusa rendelkezik azokról az esetekről, amikor a mozgáskorlátozott-kártyát jogszerűen lehet használni – azaz a szélvédő mögött jól látható helyen kitenni az autóban. E szerint még mozgáskorlátozott-igazolvánnyal sem szabad parkolni a megállni tilos tábla hatálya alatt, kapukijáróban, útkereszteződésben, illetve az annak metszéspontjától számított öt méteren belül, a járdán, amennyiben abból nem marad szabadon másfél méter, forgalomtól elzárt területen, gyalogátkelőhelyen, illetve öt méterrel az átkelőhely előtt.
2014. nov. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem csak a jogosságot vitatom, hanem az összeg mértékét is. És az emberséget. Oda mindenki csak a bajban megy.
2014. nov. 14. 16:53
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom, nem véletlenül tilos a megállás ott.


Én az emberséget hiányolom azon emberekből, akik önös érdekből tesznek minden szabályra.


Nem volt vészhelyzet, nem súlyos sérültet vittél.

2014. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

a mozgásában korlátozott személy parkolási igazolványáról valóban a az 1/1975 KPM-BM{KRESZ} "51/A.-rendelkezik." A 13. § (1) bekezdés g/1. és i/1. pontjában, a 14. § (13) bekezdésében, a 17. § (1) bekezdés e) pontjában, a 39/A. § (1) bekezdés g) pontjában, a 40. § (9) bekezdésében és a 41. § (3) bekezdésében említett jogosultság azt a mozgásában korlátozott személyt, valamint a mozgásában korlátozott személyeket szállító jármű vezetőjét illeti meg, aki a mozgásában korlátozott személy parkolási igazolványáról szóló kormányrendelet szerint a parkolási igazolványt a járműben elhelyezte."

jogforrás: [link]

de magyarul a z aéábbi cikkbemn olvsahatsz lehetőségeket.:

[link]

Hangsúlyozni kell:

a (KRESZ)

A rendelet hatálya

1. §1 A rendelet Magyarország területén levő közutakon és közforgalom elől el nem zárt magánutakon folyó közlekedést szabályozza.


Tehát magánterületre magánútra pl a kórház, területén ; rendelő területén lévő mentőbejáratánál,csak az ott megjelölt módon szabad parkolni .parkolnia. Ha rendelő bejárója közút , akkor nincs korlátozás, de ahol megállni tilos, (KRESZ) - ott akkor sem lehet parkolni, de megállni is csak a ki-és beszállás idejére és az autót olyan helyre kell vinnie a "kísérőnek" ahol az megengedett pl :kórházi parkoló.

Ha a "mozgáskorlátozott" önállóan vezet, akkor nyilván a kijelölt patkolót kell választania és nem akadályozhatja a menők be-és kiállását sem nyilván nem parkolhat mentőállomás , tűzoltóság, rendőrségi járművek be-és kijáratainál sem.Ezt onnan tudom.hogy jól ismerem a Kresz- t , másrészt nekem is van parkolási igazolványom ami ingyenes parkolásra jogosít fizetős parkolókban is Hangsúlyozom kórház nem közút-- ott kérhetnek akár parkolási díjat is! Sőt, meghatározhatják hol lehet behajtani és hol nem!

2014. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
bocs : "közforgalom elől elzárt" magánút is lehet a kórház területén: pl Mentők "bejárati útvonala" a sürgősségire stb. itt (is) megállni tilos!
2014. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

[link]

ctrl g( várakozni tilos)

Ha a KRESZ 48. § (7) bekezdés szerint akkor a helyszínen 15 ezer utólag 30 ezer ;

Jó lenne tudni a konkrét okot. Egyébként 20 ezer..

ha kint volt a kártya és megállni tilos, akkor is jogos a bünti.Nekem is van "roki"- kártyám de nem "legénykedem" vele!

2014. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

[link] kódex)

keresés: ctrl g( várakozni tilos Aszöveget beírni a kereső mezőbe és enterrel léptretni..


A KRESZ:

[link]


ha a KRESZ 48. § (7) bekezdés szerint akkor a helyszínen 15 ezer utólag 30 ezer ; tudni kellene a konkrét okot.egyébként 20 ezer..

ha kint volt a kártya és megállni tilos, akkor is jogos a bünti.Nekem is van kártyám de nem "legénykedem" vele!

Magyarul:

[link]

idézem a cikkből: "Megállni tilos tábla hatálya alatt például semmiféle kedvezményre nem jogosultak a mozgásukban korlátozott személyek, amennyiben ilyen helyen megállnak, várakoznak, ugyanaz a szankció vonatkozik rájuk, mint bármely más járműre."

2014. nov. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Nos a kártya gondolom nem a te nevedre szólt, így jogosulatlanul használtad! Ha mozgássérültet szállítasz, akkor a kártya segítségével megállhatsz egy csomó helyen, ahol máskor nem, de csak a kártyatulajdonos ki és beszállásának idejére, utána rögtön el kell hagynod a helyet és szabályosan várakozni! A 300 ezer emberséges, hiszen 50 is lehetett volna!


Mellesleg a kollégám azért kapott 30 ezres csekket, mert a tecsó parkolójában úgy állt meg, hogy az egyik kereke rálógott a mozgássérült parkolót határoló vonalra! Igaz volt mellette még 10 üres mozgássérült hely, de a szabály az szabály.

2014. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
ma 19:44" kori bejegyzésem, a várakozni tilos helytelen: a megállni tilos vonatkozik a parkolókártyásokra
2014. nov. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!