Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosoknak mi a fontosabb...

A kamionosoknak mi a fontosabb, hogy időben elérjék a célt vagy, hogy az előírások szerint haladjanak?

Figyelt kérdés

Előírásként gondolok például a KRESZ betartására,pihenőidő stb...


Én nem rég autópályán láttam egy lengyel nyerges vonatót, folyamatosan előzgetett, de ha éppen nem engedték be a belső sávba akkor villogott az előtte haladó kamionoknak, volt aki lehúzódott a leállósávba és úgy engedte el, de a többség leszarta,hogy villog nekik, sőt volt olyan pofátlan is,hogy előzött a belsőben jött mögötte egy Audi az elkezdett neki villogni, ő indexelt,hogy visszamegy a külsőbe, félig már lehúzódott majd ismét indexelt a belsőbe és még kielőzött egyet és csak aztán engedte el az Audit.

Én több kilométeren át haladtam mögötte igazán "élvezetes" volt látni,hogy mekkora egy f**z volt a sofőrje, éppen csak azt hiányoltam,hogy a leállósávban nem előzött.

De ha elkapták volna gondolom nem ússza meg egy ejnye-bejnyével, ennyire megéri nekik sietni?Ráadásul még a tachográf is ott van...


2014. nov. 22. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Az autósoknak mi a fontosabb? Hogy időben elérjék a célt vagy hogy az előírások szerint haladjanak? Hogy a fenébe gondolja valaki, hogy a kamionosokat egy kalap alá lehet venni? Az egyik autós 200-zal megy végig az autópályán, a másik 90-nel, a harmadik 130-cal.

Az egyik kamionos odafigyel arra, hogy ne tartson fel másokat, és kivárja, hogy tudjon előzni normálisan, a másik meg minden áron előzget, amikor csak tud.


Egyébként jellemző, hogy a cégek minél nagyobb profitot próbálnak kisajtolni a szállításból, ezért szűkösek a határidők, és ahol nincs szigorú ellenőrzés, ott a kamionosok sokszor kijátsszák a pihenőidőre vonatkozó előírásokat. De nem hobbiból, hanem általában kényszerből.

2014. nov. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De azért egy kamionnal nem ugyan olyan mint egy autóval, tehát ha egy személyautó 200-al végig hasít az autópályán az azért nem ugyan az mint mikor egy x tonnás nyerges vontató 100-130-al előzget, villog és nyomja neki.
2014. nov. 22. 11:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
miért Rezesova pl. simán megölt 4 embert egy sima személyautóval. csak arra próbáltam felhívni a figyelmedet, hogy felesleges általánosítani. a kamionosok, a biciklisek, az autósok, a gyalogosok mind heterogén csoportok tele hülyékkel, normálisokkal, önzőkkel és figyelmesekkel egyaránt.
2014. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kamionosoknak ay idő a legfontosabb, mert ha többször nem érnek oda időben, ahová kell, akkor kidobják őket. És nem olyan veszélyes amúgy egy kamion 130-nál, sőt veszélyesebb az, amelyik le van szabályozva 90-100-ra (a legtöbb le van, sőt mind le kéne legyen), mert igy nagyon sokáig tart az előzés.
2014. nov. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy az előírásoknak megfelelően közlekedjenek. A normálisabbja így is tesz.


Van akiknek be lehet mesélni ezt, az időben oda kell érni maszlagot, amit az előző írt , meg van aki szándékosan nem tart be bizonyos rá vonatkozó szabályokat. Ez utóbbi kettő előbb utóbb rába szcsizik. A másik gond ezekkel, hogy tönkreteszik a munkaerőpiacot.


Megéri nekik így közlekedni? Olyan országban,ahol a rendőr szinte tehetetlen, ott meg. Ausztriában már biztos nem ilyen bátor.

2014. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy elég időt szoktak adni, hogy a szabályokat betartva is nyugisan odaérjen a sofőr. De nyilván mindig van valaki, aki siet.
2014. nov. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez az idő dolog ez nagyon nem mindig van így. Mára a logisztika elég csúnyán felpörgött. Nem ritka, hogy egy hétre előre tervez mindenki, minden időpont adott, aztán becsúszik valami kis gixer, nincs kész a cucc időre, késve indul a kocsi, befigyel útközben egy baleset és hali. Az egész mutatvány csúszik 4-6-8-10 órákat. Ez olyankor ciki, amikor mondjuk 1200km-ről hozol egy raktárba adott időre árut, és nem csak a időt csúszod le, hanem a nyitvatartási időt is.


A a gond, hogy ha van egy fuvar, amit meg lehet csinálni normálisan 4 óra alatt, de egyszer valakinek sikerült 3óra 15 perc alatt, akkor onnantól a logisztikusok ezt várják el mindenkitől...

2014. nov. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt be kell tartani, ez a gond. A laikusok gyakran nem hiszik el, de percre ki vagyunk számolva. Ha túlléped a vezetési időt, akár egy percért is megbüntethetnek - na nem nyugaton - ott egy - két percet elnéznek általában, hanem Kelet - Európában, meg itthon. Pénzre utazik a hatóság. Egy gyakorlott sofőr tudja, hogy kb. mikor ér el egy adott parkolóig, tudom, hogy van kb. 30 percem a kiszemelt helyig, egy perccel sem több, letelik az időm. A lakóautós turista meg 75 - tel bámészkodik előttem. Persze, hogy tökön - babon át megelőzöm.


Sokan helyeslik az előzési tilalmat, azoknak csak azt ajánlom, képzeljék el, hogy tilos lenne előzni személyautóval is. Sietne valahová, de kifogja a kalapos - skodás bácsit pl. Érdnél. Kísérgetnéd egészen le a horvát határig?


Egyébként nem is az a nagyobb baj, ha lassan mennek előttem, hanem az, hogy a legtöbb úrvezető nem tud egy adott sebességet folyamatosan tartani, pl. 70 és 90 között ingadozik a sebessége, és nekem ehhez kéne mögötte alkalmazkodnom egy 40 tonnás kocsival. Ez meg már a fogyasztást befolyásolja, pénzkérdés, húsbavág. Persze, hogy kerülöm ki mint a vihar.

2014. dec. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!