Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Te nem tiltanád be a lassúkat?

Te nem tiltanád be a lassúkat?

Figyelt kérdés
Következő van, szombat este, dübörgő kocsik minden fele erre egy lassú autó miatt nem lehet haladni (megjegyzem nem gyorsan max 80-al városban) ez meg 50-nel megy...... nem veszi észre hogy veszélyezteti a forgalmat??? vagy már normálisan tempózni sem lehet?? te mit tennél? nem vagyok őrült csak gyakorlatias egyébként is hétvégén este a bulié a szerep.

2014. dec. 8. 20:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
56%

Én a probléma megoldását abban látom, hogy legelőször a kérdezőhöz hasonlókat a Dunába lőném - és ők még emlékművet sem kapnának :D


Viszont vannak olyanok, akik tényleg indokolatlanul lassan haladnak. Pl a 70-re táblázott Hungárián 45-tel abban a napszakban, amikor még lehet haladni. Vagy kisírta a nemzet a nehéz tehergépjárművek számára az előzni tilost, akkor nem kellene nap közben 65-70-75-tel tempózni a külső sávban személyautóval, nem?

2014. dec. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem a lassú hajtás a veszélyes, hanem az a rengeteg ideggyenge, agresszív kispcsű ember, akiket kiengednek az utakra. Egy bugyuta kézifegyver tartásához is áttúrják a pszichiátriai/pszichológiai előzményektől kezdve az IFA-fékcsíkos gatyát is, de másfél tonnás gyilkos vasakat bárki a saját feneke alá tehet, aki tud írni és olvasni, és kellően meg tudja kenni a vizsgabiztost.


Amúgy a "lassúhajtásnak" millió plusz egy oka lehet a műszaki gondoktól kezdve a rosszullévő utason át a rossz látási viszonyokig bármi. Inkább válasszon valaki lassabb tempót, mint menjen bele az életveszélyes szituba, mert ha leradírozza az út szélén battyogó családot, utána ciki azt mondani, hogy "a szemembe sütött a nap".

2014. dec. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
61%

"Amúgy a "lassúhajtásnak" millió plusz egy oka lehet"


Ez így van, viszont a gyorsforgalmi utaknak is mindig van alternatívája, vagy tévedek?

A rosszullét mifelénk nem minősül vezetésre alkalmas állapotnak.

2014. dec. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

1) Városról volt szó, azt nehéz kikerülni.

2) Ameddig nincsen minimális sebesség meghatározva egy adott útvonalon, addig kinek mi köze hozzá, hogy esetleg 10-20km/h-val kevesebbel megyek a MAXIMÁLISAN megszabott sebességnél? Szerintem pont senkinek. A megengedett maximális sebesség egyenlő a megengedett maximális sebességgel, a minimálisan tartandó sebességet egy másik, viszonylag ritkán látott tábla jelzi.

3) Az utas rosszullétére gondoltam. Én pl. rókázós vagyok, autópályán 100km/h felett folyik belőlem az áldás... Ott a több sáv, lehet előzni 150-nel, ha nem tetszik, hogy rám tekintettel van a sofőr. De más idegrottyossága miatt ne a "lassú" legyen letiltva. Maga a kifejezés is vicces :D

2014. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

"2) Ameddig nincsen minimális sebesség meghatározva egy adott útvonalon, addig kinek mi köze hozzá, hogy esetleg 10-20km/h-val kevesebbel megyek a MAXIMÁLISAN megszabott sebességnél? Szerintem pont senkinek. A megengedett maximális sebesség egyenlő a megengedett maximális sebességgel, a minimálisan tartandó sebességet egy másik, viszonylag ritkán látott tábla jelzi."


Persze mehetsz lassabban, csak a többieket sz0patod. Ezért nem halad ez a tetü ország sehova, mert a 70% les zarja a szabályokat a maradék 30-nak meg szabályokat kellene hozni, mert önmagától nem képes rendszerszinten gondolkozni.


Direkt a 130-at hoztam példának, hanem a többi közlekedőre megengedett 80-at. Azt ugye nem nehéz belátni, hogy ha egy adott helyen nagy számű jármű mehet 80km/h-val akik nem előzhetnek, akkor arra az útra nem megyek fel 65-70-nel baxakodni, amikor van párhuzamosan másik út, mert ezzel a többieket sz0patom. De nem baj, nincs minimum, lehet ott menni 60-nal is... Gratulálok :D

2014. dec. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Koplárovics Béci ***** válasza:
68%
Igazából balesetveszélyes jelentősen lassabban menni, mint a megengedett sebesség. Nem autópályáról beszélek, ott van hely előzni (többnyire), hanem egyszerű utakról, főutakról. Hamar feltorlódik mögötted a sor, és MINDIG van néhány olyan, aki nem bírja sokáig a tötymörgést 90-es helyen 60-70-nel. És előzni fog. Ha lehet ha nem, tehát veszélyesen. És nekik a nagy részük 80-90-nél ugyanezt meg sem próbálná.
2014. dec. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is fordítva ültök a lovon. Ha valaki nem hág át szabályt, akkor nem értem mi a gond. Az élet nem azért van, hogy mindenki a kedvetekre tegyen.


Nekem sem tetszik sok minden az életben, szoktak olyan emberek jönni szembe az utcán, akiket legszívesebben leköpnék, mégsem teszem. Totyog előttem az úton, gyalog, biciklivel, autóval. Megvárom, kikerülöm. Ha egy személy harcként éli meg a közlekedést, és szerinte a másik direkt szivatja, akkor adja vissza a jogosítványát, mert alkalmatlan a közlekedésre. Ne aggódjatok, a járművezetők simán fele ilyen :-)

2014. dec. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából balesetveszélyes jelentősen lassabban menni, ..."

Nos, én is olyan gazember vagyok, aki szokott lassabban menni, méghozzá látható ok nélkül. De akkor miért is?

Rossz, rázós úton azért, mert beteg a gerincem, s kemény a kocsi rugózása. Ha 90-el megyek ilyen helyen, nekem olyan érzés, mint egy hosszú tűvel döfködnék lefelé a gerincemet. Kisebb sebességen még nem annyira fájdalmas.

2014. dec. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"(megjegyzem nem gyorsan max 80-al városban) ez meg 50-nel megy...... nem veszi észre hogy veszélyezteti a forgalmat??? vagy már normálisan tempózni sem lehet?? te mit tennél?"


Városban 50 km/ó a megengedett, te 80-nal száguldasz, és még neked jár a szád. Mit tennék? Ha megtehetném elvenném a jogosítványodat, és az összes agresszív bunkóét is akik a gépkocsijukat nem közlekedésre használják.

2014. dec. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
52%

Látom megjöttek a lepontozógépek is. Érdemi válasz vagy cáfolat nincs, de 0% az van... szánalom :D


"Továbbra is fordítva ültök a lovon. Ha valaki nem hág át szabályt, akkor nem értem mi a gond. Az élet nem azért van, hogy mindenki a kedvetekre tegyen. "


A forgalom indokolatlan fenntartásáról hallottál már?

2014. dec. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!