Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Te nem tiltanád be a lassúkat?

Te nem tiltanád be a lassúkat?

Figyelt kérdés
Következő van, szombat este, dübörgő kocsik minden fele erre egy lassú autó miatt nem lehet haladni (megjegyzem nem gyorsan max 80-al városban) ez meg 50-nel megy...... nem veszi észre hogy veszélyezteti a forgalmat??? vagy már normálisan tempózni sem lehet?? te mit tennél? nem vagyok őrült csak gyakorlatias egyébként is hétvégén este a bulié a szerep.

2014. dec. 8. 20:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"A forgalom indokolatlan fenntartásáról hallottál már?"

A KRESZ-ben ez nem egészen így van.

Az indokolatlan és aránytalanul nagy akadályozás tilos. Az semmiképpen nem indokolatlan, ha valaki az útra és gépjárműtípusra megengedett legnagyobb sebességen halad.

2014. dec. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"Az indokolatlan és aránytalanul nagy akadályozás tilos. Az semmiképpen nem indokolatlan, ha valaki az útra és gépjárműtípusra megengedett legnagyobb sebességen halad."


Ha visszaolvasol, akkor én direkt azokra az esetekre tértem ki, ahol jelentősen az útra megengedett sebesség alatti haladásról volt szó. Azokról az esetekről, amikor a nála alacsonyabb megengedett legnagyobb sebességű járműveket is feltartja. Ez a fenti példámban is 50km/h-60km/h-val van a számára megengedett sebesség alatt.


Ezt pontozták le 0-ra,úgy tűnik sokak szerint ez normális..

2014. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"A forgalom indokolatlan fenntartásáról hallottál már?"


Hallottam, de ha az illetőnek van indoka, akkor te kinyalhatod a rendeletek szerint. Ez elég érv?


(Hozzáteszem, ahogy meg szokták indokolni a belső sávban 160-nal száguldóknál, hogy "oké, szabálytalan, de semmi közöd hozzá, miért száguld, neked jobbra tartás van". Kettős mérce, heh? És ez még szabálytalan is.)


Amúgy sem a 100km/h-s táblánál 50-nel szüttyögőkről beszélünk, hanem a városban sebességkorlátozást betartó "lassúkról" ill. aki a 90-es táblánál 70-80-nal megy. A hajmeresztő előzések jelentős részét a baromállat ugyanis a megengedettnél minimálisan kisebb sebességnél követi el, nem az 50-nel haladóknál. Legalábbis ha a megengedett sebesség közelében megyek, akkor is ugyanúgy jön az eszement a záróvonalon, kielőz a kanyarban, leszorít, ha nem fér be... Nem, itt marhára nem a lassúhajtókról van szó, hanem azokról az elmebajosokról, akik két másodpercért több ember életét teszik kockára.

2014. dec. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"Hallottam, de ha az illetőnek van indoka, akkor te kinyalhatod a rendeletek szerint. Ez elég érv? "


Eddig még egy elfogadható indok sem hangzott el. Vagy te látsz egyet is?


Kettős mérce sincs. Az egyikben mondhatni veszélyhelyzetbe kerülsz egy szabálytalankodó miatt, a másikban pedig okozod ugyanezt a helyzetet.


A kérdező által felvetett helyzetre felesleges a szót pazarolni, már a leírásban látszott, hogy egy idióta :D

2014. dec. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 csunyafa@ ***** válasza:
A városban idegesítő a lassú tempó,de múszáj,mert akár te is lehetsz gyalogos.Városon kivül már inkább elhajtanám az annyába amelyik 90 helyett 70-nel megy.Az inkább menjen busszal vagy vonattal.
2015. máj. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!