Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hétfőn forgalmi vizsgám van,...

Hétfőn forgalmi vizsgám van, mikre figyeljek oda, hogy sikeres legyen?

Figyelt kérdés

Nos, addig még megyek vezetni 2x

azonban ma is voltam és elvileg megbuktam volna, mert kb 3 jobbkezes utcát nem a megfelelő sebességgel közelítettem meg (én 1ről tudok amir el is ismerek) és elvileg 3 alkalommal nem az út bal széléről kanyarodtam rá egyirányú útról a 2irányúra. (Szintén 1ről tudok)


Van egy olyan érzésem, hogy direkt arra fognak menni az oktatómal, hogy meghúzzanak.


2014. dec. 11. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne legyél ideges. Ennyi.

Én is halál nyugodtan mentem vizsgázni mert túlzottan nem érdekelt hogy megbukok-e.

Egy csaj ott sírt a másik autóban akit az a vb buktatott meg aki nálam volt, és állítólag ő a legszemetebb vb.

Aztán hibátlan vizsga elsőre, olyan jól még nem is vezettem mint akkor.

Szóval fel a fejjel, nem nehéz dolog az.

2014. dec. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem direkt kell arra vezetned a vizsgán, sőt lehet nem is arra kell menned, de arra készülj, hogy hasonló helyzeteket kell megoldanod...

A leírtakból ítélve neked még korai a vizsga, bár ezen a két vezetésen még próbálhatsz javítani.

Új út, új szabályok - amikor egy kereszteződésnél befordulsz kötelező megnézni milyen táblák vannak ott!

Ha ezt elmulasztod, jó eséllyel megbuksz, s ne az oktatódat, vagy a vizsgabiztos okold.

Kereszteződés felé közeledve már messziről fel kell ismerni, hogy ott mi fogja szabályozni az elsőbbséget, lámpa, tábla, vagy szabály.

A kereszteződés után fel kell mérni, hogy az adott útszakaszra milyen szabályok érvényesek: sebességkorlátozás?, egyirányú?, stb.

Alapfeladatnak számít egyirányú utcából balra kanyarodni, de a feladatot csak akkor adják, amikor már bent vagy az utcában - ha nem figyelted a táblát nehéz dolgod lesz, bár bizonyos esetekben nem lehetetlenség utólag rájönni, hogy az út egyirányú-e, vagy nem.

Helytelen kanyarodás bukás, erről nem az oktató, vagy a vizsgabiztos tehet, mint ahogy arról sem, ha nem ismered fel a kereszteződésekben alkalmazandó elsőbbség-szabályt.


Haladj olyan sebességgel, amit a forgalmi helyzet megkíván, de kanyarodj lassan, hogy legyen időd megnézni a táblákat - minden kanyarodásnál nézz föl a táblákra.

Nem csak egyirányú út elnézésével bukhatsz, 30-as sebességkorlátozás is lehet, s azt is tudni kell, hogy az meddig érvényes...


Amit leírtál, abból nyilvánvaló, hogy figyelmetlenül vezettél, ne azon filózz, hogy "direkt arra fognak menni", próbálj koncentrálni, messziről próbáld meglátni mi vár rád távolabb, ne érjen meglepetésként egy-egy helyzet.

2014. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy jó tipp, hogy vezess lassabban, a megengedettnél 5-10 km/h-val, ez még simán szabályos, és több időd lesz reagálni a dolgokra.

A leírásod alapján elég figyelmetlen vagy. Amíg ilyen hibáid vannak, addig ne nagyon legyen jogsid. Elég az az 1 jobbkezes utca ahova gyorsabban mentél, ha pont egy nyerges vontató jön jobbról akkor örülj ha kórházzal megúszod. Amíg ilyen hibákat vétesz addig nem vagy autóvezetésre alkalmas.

2014. dec. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Egészen véletlenül négy egy sátoraljaújhelyi lány vagy? :D
2014. dec. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nemnem, viszont bukta :" D
2014. dec. 22. 19:39
 6/7 anonim ***** válasza:
És hol volt a banánhéj?
2014. dec. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igazából mindenhol. de azóta átmentem
2015. jan. 20. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!