Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire fontos, hogy a hátsó...

Mennyire fontos, hogy a hátsó tengelyen egyforma gumi legyen egy elsőkerék hajtású kocsin amin van ABS? Mármint a mérete ugyan az, (175/60/14) csak a mintázata más?

Figyelt kérdés
Ha elől tárcsafék van, de hátul dobfék, akkor az ABS minden keréken működik, vagy csak a tárcsás féken?
2014. dec. 14. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Hátul is működik az ABS. A mintázat mindegy, a mérete legyen akkora, mint az elsőnek, akkor nem lesz eltérő sebességjel elöl és hátul.
2014. dec. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. dec. 14. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy tengelyre nem tehetsz különböző mintázatú gumit, a szerkezete meg mind a négy guminak azonos kell legyen (radial, vagy diagonal)

Mintázat lehet különböző az első és a hátsó tengelyen, de egy tengelyen mindkét guminak azonos mintázatúnak kell lenni.

2014. dec. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Majd a rendőr megmondja.
2014. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem engedélyezett. Tengelyenként megegyező mintázatnak kell lennie.
2014. dec. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem én. 35 éve vezetek, de meg soha egy rendőrrel nem találkoztam, aki nézegette volna a gumijaim mintázatát.
2014. dec. 15. 01:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Most arról szól a kérdés, hogy a hátsó tengelyen lehet- két különféle mintázatú gumi? Mert akkor én igencsak félreértettem ( nekem úgy jött le, hogy első és hátsó tengely viszonyáról van szó).

Én már láttam olyan rendőrt aki nézte a gumi mintázatát, természetesen egy tengelyen azonos gumiknak kell lennie.


Ha eltérő a mintázat, akkor előfordulhat, hogy eltérő lesz a víz-,latyak- és hókiszorítása a gumiknak, ami miatt nem lesz egyforma a két gumi oldalvezető ereje, aminek egyenes következménye lehet a kicsúszás.

2014. dec. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, erről van szó, köszönöm!
2014. dec. 15. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!