Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit kell ilyenkor csinálni?

Mit kell ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Extrém eset:

párhuzamos út, mellettem lévő sáv be van dugulva, és én szeretnék oda besorolni. Nem sikerül, már mindjárt ott vagyok ahol zarovonalak lesznek. Megallhatok a saját sávomban, amíg valaki benned?


2015. jan. 11. 02:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, miért ne állhatnál meg? Nyilván nem fog tetszeni annak, aki menne tovább az általad blokkolt sávban: ezért érdemes jó előre kiválasztani a megfelelő sávot, ám ez ugye nem mindig lehetséges. Talán még annyit érdemes megfontolni, hogy ne csak úgy ácsorogj indexelve és várj, hanem kicsit (de ne túl erőszakosan) lassan engedd be a kocsi orrát a bedugult sávban állók felé. Így hamarabb beengednek - és ne sértődj meg, ha ledudálnak,mert sokan gondolhatják azt tévesen, hogy csak be akartál pofátlankodni a sor kivárása helyett.
2015. jan. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Irányjelzést ne felejtsd el és nyugodtan állj meg. Lehet, hogy pár türelmetlen dudálni fog mögötted. Ne foglalkozz velük. Ezt azért a gyorsabb előrehaladás miatt nem illik megcsinálni, hogy így menj el a hosszú sor mellett, de kamionosként a szűk idők miatt néha én is rákényszerülök.
2015. jan. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyilván az esetek 90%ában pont a bepofátlanokás esete áll fent. Nagy általánosságban időben be lehet sorolni, ha tudod, hogy merre fogsz menni akkor igen is állj be időben a sor végére. Ha nem akkor is minél előbb rakd ki az indexet és kéretszkedj be. Minél messzebb vagy a lámpától annál empatikusabbak az emberek, legalábbis én ezt tapasztalaom
2015. jan. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez nyilván helyzetfüggő. Ha valaki mindennap tök ugyanarra jár és állandóan kielőzi így a sort, az elítélendő (bár KRESZ szerint nem szabálytalan).


Ha viszont még életedben nem jártál az adott helyen vagy csak bamba voltál, akkor nyilván teljesen elfogadható manőver. Mivel nincs senkire sem ráírva, hogy melyik kategóriába tartozik, elég ordenàré parasztság rádudálni is meg nem beengedni is. Azt azonban nem támogatom, hogy "minél előbb" állj meg és sorolj be. Lassan kell a sor mellett gurulni és ott besorolni, ahol épp indul a sor és van hely emiatt a gyors besorolásra. Ha pedig végig áll a sor, minél előrébb kell húzni, mert gyakran ott van már újabb sáv (pl. egy másik kanyarodó),amin keresztül ki tudnak kerülni a sávodban továbbhaladni kívánók.

2015. jan. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
Ne állj meg semmi esetre sem! A forgalom többi résztvevője nincs erre felkészülve, lehet hogy nem téged fognak "farba durrantani", csak a harmadik utánad lévőt mert ha egy autóoszlopnak váratlanul kell megállia akkor a be nem tartott követési távolságok miatt előbb-utóbb összeérnek az autók. Ha nem tudsz besorolni akkor túlmész, aztán valahogy majd megoldod.
2015. jan. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó, nyilván nem satufékkel kell megállni, hanem finoman, irányjelzőzve. De ne kerüld már meg emiatt a Holdat..
2015. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!