Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az hogy mások hibáiból okulva...

Az hogy mások hibáiból okulva próbálok vezetni=azzal hogy félek a kocsitól és béna vagyok?

Figyelt kérdés

Ezt mondta egyik haverom.

Szerpentines úton úgy kanyarodtam hogy ügyeltem hogy ne menjek át a vonalon, és az autó ne csússzon meg, néha vissza is vettem a gázról a kanyarban, tűnhetett úgy is, hogy béna vagyok.


És megkérdezte, hogy félek a kocsitól? Miért nem kanyarodok gyorsabban?


Láttam olyat ilyen helyen, hogy motorosbanda a felezővonalon kanyarodva áthajolva jöttek. egymás után. És majdnem lefejelték az autót.

Illetve másik ismerős ilyen kanyarban megcsúszott, és a szalagkorlátot megpuszilta!


Havas jeges úton is próbálom úgy megtervezni az utat, hogy lejtős utcákat kerülöm.

Másik ismerős sík terepen egyszerűen bele csúszott egy árokba!


Kis forgalmú kertes utcákban lassabban megyek, nehogy kiszaladjon a macska, kisgyerek, bácsi elém!

Rokon úgy csapott el egy bácsit, hogy a bácsi azt mondta, ebben az utcában nem szokott senki délelőtt jönni autóval, ezért nem nézett szét!


HA ezeket észben tartom, jelentheti azt, hogy béna vagyok?



2015. jan. 12. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Haverodnak lehet legközelebb mondani, hogy nyugodtan folytassa a beszólogatást, ha szeretné megtudni, milyen felgyalogolni egy szerpentinen.

Nehogy már ő szólogasson be az anyósülésről...


Nem vagy béna, csak óvatos. Mondjuk ha nincs kinn lakó-pihenő tábla, akkor azért nem kell 20-al menni, mert úgyis az lesz a hibás, aki szétnézés nélkül eléd lép. Igenis számítani kell rá, hogy egy úton autók jönnek, és szét kell néznie a gyalogosnak, még a zebrán átkelés előtt is.

2015. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
A haverod egy idióta barom. A közlekedésben az a lényeg, hogy mindenki épségben odaérjen az úticéljához. Az autóversenyzésben pedig az, hogy minél előbb odaérjen mindenki a kijelölt célhoz. A kettőt összemosni baromság.
2015. jan. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlatlan vagy. A barátodat meg dobd ki a kocsiból, vagy kussoljon.
2015. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ha másoktól próbálsz trükköt tanulni abból következik, hogy nincs saját tapasztalatod. Pl a záróvonal nem betonfal, ha úgy biztonságos inkább rá kell mint mint szabályttisztelni. Kanyarban is ha fèkezel, az azt helenti hogy előtte nem tetted, tehát rontottál.

Tèny, hogy úgy kell vezetni ahogy biztonságosnak èrzed, de másik oldalról.meg nem kell besèrtődni ha megjegyzik hogy mèg gyakorolni kène. A kritikát is el kell viselni!

2015. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg béna vagy, vagy félsz, vagy lehet, hogy neked van igazad és a barátod a túl vakmerő. Itt igazából csak a vakvilágba lövöldözünk. Ha persze 20szal mész az egész városban hátha történik valami az baj
2015. jan. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem pont az ilyen vezetést hívják 'defenzív' vezetésnek?És talán külön tanítják is,hogy minden pillanatban légy elkészülve a legváratlanabb elképzelhető helyzetekre.

Egyáltalán nem vagy béna,hanem inkább érett,megfontolt!

2015. jan. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!