Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nem tévedek akkor ezért...

Ha nem tévedek akkor ezért nem én lettem volna a hibás?

Figyelt kérdés

Van egy kanyarodósáv ahol bő 10 percig kell várni ,hogy zöldet mutasson, van,hogy mindenki áll, de ez a lámpa akkor sem vált, kb.10 autó fér el a kanyarodósávban, mielőtt megnyílna a sáv előtte záróvonal van.

Tegnap mentem, üres volt a kanyarodó éppen zölden világított, de már elég régóta zöld volt, tehát várható volt az,hogy visszavált másodperceken belül így én már nem siettem, de a mögöttem lévő igen, és a záróvonal ellenére kielőzött én meg,hogy őszinte legyek nem néztem bele a tükörbe,hiszen tudtam,hogy záróvonal van, nem lehet ott még motoros sem, csak indexeltem és áttértem a kanyarodóba, de a mögöttem lévő Toyota ekkor már előzött és a kanyarodóba akart érkezni, de mivel bevágtam elé átment a szembe sávba (szerencsére üres volt) és onnét jött vissza a kanyarodóba majd az éppen pirosra váltó lámpán még átslisszolt.

Tudom,hogy bele kellett volna néznem a tükörbe,de azért az nagyobb vétség,hogy a záróvonalon előz, én meg simán hazudhattam volna,hogy de belenéztem csak hát olyan gyorsan jött blabla.


2015. jan. 18. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben megmondod, hogy hirtelen jött.

Nincs nagyobb prosztóság mint kanyarodó sávban előzni.


Valóban bele kell nézned a tükörbe és a holt térbe is, ha bevallanád ezt a hibád, akkor te is ki lennél hozva valamennyire hibásnak, de ez csak a szabályok miatt lenne így. Valójában emberileg nem lennél hibás.


Az első forgalmi vizsgámon azért is kaptam a fejemre, mert balra kanyarnál nem néztem ki balra. Mondta a biztos, hogy sohasem tudhatom, hogy egy őrült mikor előz ott szabálytalanul. Magyarul neked azért kell belenézned, hogy megvédd magad a szabálytalankodóktól. Ergó ilyen esetben nyugodtan mondhatod, hogy gyorsan történt, és nem láttad. El is fogják hinni. Egyedül a saját érdekedben tedd meg, hogy legközelebb figyelsz.

2015. jan. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dörmögő ***** válasza:
100%

A záróvonal átlépése valóban szabálytalan, de akár megszegte a szabályt akár nem akkor is éppen előzött téged, így az ő szabálytalansága ellenére te nem válthattál volna sávot. Szerintem.

Mindkettőtökben lehetett volna szabálytalanságot találni.

2015. jan. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben te is hibás lettél volna, hiszen a tükör használata kötelező. Csak, hogy egy életszerű példával éljek, jöhetett onnan egy szabálytalan autós. Vagy akár egy megkülönböztető jelzést használó mentő-rendőr-tűzoltó-politikus.
2015. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen részben te is hibás lettél volna, hiszen csak tükörbe nézés után válthatsz sávot. Persze a bizalmi elvre hivatkozva próbálhatnád enyhíteni a felelősséged, de nem hiszem, hogy megúsznád ennyivel.


Amúgy 10 percig semmilyen lámpa nem mutathat tiltó jelzést, kivéve a vasúti átjárókat. Szóval e hibát mindenképp jelezd a közút kezelője felé!

2015. jan. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!