Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben ki lett...

Ebben az esetben ki lett volna a hibás?

Figyelt kérdés

Lakott területen,egyenes úton jött velem szembe egy nyerges vontató amit előzni kezdett egy piros Audi, viszont a kamion előtt egy autós nagy ívben kikanyarodott egy parkolóból így szembetalálta magát a kamiont előző Audival, az Audi b*szott nagyot fékezett, és hál istennek meg tudott állni, az elé kanyarodó autós szintúgy, de nekem a szívem majdnem kiugrott, ha nem tud megállni az Audi ott ember nem marad életben.

Viszont ki lett volna a hibás ha egymásba mennek?Az Audi szabályosan előzött, viszont parkolóból kikanyarodó autós is szabályosnak tűnt mert nem láthatta a kamiont előző autót,hiszen az takarásban volt neki.

Jó mondjuk az Audi ment vagy 80-al, de ha tegyük fel 50-el megy és frontálisan ütköznek akkor ki lett volna a hibás?


Ha a magyarázat nem lenne egyértelmű: [link]


2014. szept. 24. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az aki a parkolóból jön ki. Ugyanis nincs elsőbbsége a főútvonalon haladókkal szemben, még úgy sem hogy az illető épp előz.
2014. szept. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De neki bőven volt ideje kikanyarodni, és nem sokan számítanak arra,hogy a sávjukba érve egy előző autóval találják szembe magukat, nem sok rá az esély.

Tulajdonképpen kihasználta a lehetőséget, ami csúnya véget érhetett volna.

2014. szept. 24. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Számítani kell rá.

Az volt a hibás aki kikanyarodott, mert a többiek felsőbbrendű útszakaszon közlekedtek és nekik volt elsőbbségük.

Esetleg akkor lett volna az Audis a hibás, ha még nem kezdi meg az előzést amikor a másik kikanyarodik.

2014. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán miért kanyarodik ki egy olyan útszakaszra amit egy nyerges vontató teljesen kitakar? És ha nem egy autó, hanem egy szakadék van ott?
2014. szept. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Ilyen itt felénk rendszeresen van. Benzinkút ki és bejárata között van egy buszmegálló. Amikor a busz megáll ott, akkor ha jön autó, azonnal máris a szembesávba megy, hogy kikerülje. A benzinkútról pedig aki balra nagy ívben kanyarodik mint ahogy a kérdező által leírt esetben, akkor pontosan ugyanez történik.


Volt is már pár baleset. És most van is egy építkezés itt, nem tudom átkerül-e a buszmegálló. Én is már volt, hogy fordultam ki és tök hirtelen egy kis Seat is kivágott a busz mögül, hogy kikerülje. Elég forgalmas út, vasúti kereszteződés is van kicsit előrébb, mindenki nyomja neki mint a hülye. Valahogy vérszemet kapnak az autósok ha buszt látnak.


Az Audis is hibás lett volna, ugyanis gondolom jócskán túllépte a megengedett sebességet.

2014. szept. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kikanyarodónak elsőbbséget kell adnia mindkét sáv számára, ezért nem jó ötlet egy kamion elé kikanyarodni. Ennek ellenére én is kerültem már hasonló szituba, szerencsére nem volt necces, de így is jobbnak láttam a kanyarodást megszakítani és továbbmenni a szerencsére tök üres egyenes irányban.
2014. szept. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
en olyant lattam, allo kamion, ember kb 90 el elozi (3omnak szuk az ut) szembe jottek, de biztonsagosan befer, igen am, a kamion elott dekkolt 1 kocsi is, szerencsejere, satuzva epp nem durrant bele, szembe se tudott volna menni, mert sorba jottek, ilyenkor se ep fair, a helyzet, mert nem lathatta...
2014. szept. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utakon nincs olyan, hogy "nem láttam" meg "nem vettem észre". Ha valahova nem látsz be (kanyarba, kamion elé), akkor úgy kell venned, hogy ott lehet valaki és ennek megfelelően viselkedni. Ahogy nem előzünk beláthatatlan kanyarban, úgy nem kanyarodunk ki egy útra, aminek a felét eltakarja egy kamion. A kikanyarodó még akkor is hibás lett volna, ha az Audi záróvonalon előz vagy gyorshajt, ugyanis attól még az elsőbbsége megmarad.
2014. szept. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!