Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért számít ennyit az autó?

Miért számít ennyit az autó?

Figyelt kérdés

A sógorom egy f**z tahó módjára vezet mindig, M-es E39 BMW-je van,ehhez méltó.

Bármennyire is pofátlan, tolakodó,agresszív szinte soha nem dudálják le, autópályán is mindenki elengedi a belsőben.

Viszont most nagy szervizen esik át az autó, így egy Kia C'eed-et használ, de persze a vezetési stílusa nem változott ezzel arányosan, tehát ő ugyan úgy az utak bunkója maradt, és ma volt szerencsém vele utazni.

Folyamatosan ledudálták ha pofátlankodott, autópályán legalább 4-5 autó akadt ami csak a sokadik villogtatás után adott utat a kis Kiának, úgy hogy a lehetőség meg volt.(teszem hozzá,a BMW-vel még villogni sem kell)

Nem értem az embereket, miért számít ennyit az autó?Ha nekem egy UAZ villog,hogy menjek már odébb akkor odébb megyek, nem azt nézem,hogy milyen kocsi ha látom,hogy egy tahó vezeti akkor inkább teszem azt amiből nem lehet baj.


2015. jan. 23. 16:06
 1/10 szántóvető ***** válasza:

a média talál ki olyan fogalmakat hogy "előzési presztízs" [link] 3.bekezdés totál baromság.

a médiának néptanító hatása van,ha ott megjelennek új kifejezések akkor azt az emberek elhiszik ill. megtanulják.egy BMW-nek elsőbbsége van de megelőzni nem lehet,ezt takarja a kifejezés.persze más,itthon luxusnak számító autómárkákra is rásütik ezt a kifejezést.ilyen világban élünk sajnos.

2015. jan. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Nemrég szintúgy egy E39-et vettem, csak én 530i-t.

Előző autóm egy 1.6-os Astra volt, vezetési stílusom dinamikus, néha kicsit bunkó.

Tényleg nem engedik el az embert, hiába villog, nem kapsz elsőbbséget, hasonlók.

Mióta ezzel a BMW-vel vagyok, full fekete, sötétített szélvédő elől-hátul (tudom, kaptam is miatta már büntetést).


Nemérdekel más véleménye, ha menni akarok, megyek is.

Én elengedem a BMW-s társakat, de már egy Suzukisnak nem adok elsőbbséget.

Lehet lehurrogni.

2015. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

*Mióta ezzel a BMW-vel vagyok elengednek, egyből sorolnak át ha látják hogy mögöttük vagyok.

Mondjuk elég felkapcsolni csak az Angel Eyes-t még sötétedésbe is. Félelmetes külseje van :D

2015. jan. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha engem megakar előzni egy Swift akkor ugyan úgy megteheti mint egy BMW. Nyilván egy BMW-vel nem is tudnék versenyezni mert a leggyengébb is 100lóerő felett van az én autóm meg 75 lovas.
2015. jan. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Azt hiszem az utak bunkója címet ezennel átruházhatod Mr Angel Eye-ra :D Elképzelem, amint a sötétített üveg mögött veregeti széles mosollyal a saját hátát, hogy "ez az, ennek a Suzukinak sem adtam ma elsőbbséget, ma is érdemes volt felkelnem" :D
2015. jan. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is többszőr csodálkoztam, amíg kis kocsim volt, soha senki nem adott elsőbbséget, senki nem is tolerált semmi apró hibát, mióta nagy kocsim van mindenki szabályosan lehúzodik, indexel, hogy előzhetek, nem dudálnak ha zöldre vált a lámpa és lefolladok stb.

Pedig az enyém nem Bmw.

2015. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom, én simán rádudálok, vagy rávillantok bárkire, ha helytelen dolgot tesz. Akármilyen autóval is közlekedjen.

Csak feltételezem, hogy a sógor lehet, hogy agresszívan vezet, de olyan gyorsan sorol be az erősebb autóval, hogy nem okoz vészhelyzetet. A Ceed-del nem tudja ugyanazt a dinamikát produkálni és sokszor elvétheti a távolságokat, ami már zavarhatja az embereket. Ez csak tippelés.

2015. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én leszarom, ki, milyen típusú autóval megy. Nem fogok valaki elől lehúzódni csak azért, mert BMW-je van. Ha még villog is, akkor általában maradok egy-két kamion erejéig és utána is csak nagyon lassan váltok sávot. Ez van, ha nem lett volna arrogáns,már rég mehetett volna a dolgára BMW-vel, Suzukival, Lambóval vagy Trabanttal.
2015. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert nagy átlagban nem csak a bunkók hanem az agresszív idióták is bmw-t vezetnek. Ha rádudálsz nem engeded be akkor esélyes hogy revansot vesz, rádhúzza a kormányt büntetősatuzik, városban piroslámpánál kiszáll emberkedni. Ezen sztereotípia alapján inkább sokan úgy vannak vele nem ingerlik a szegény beteget..
2015. jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szálab ***** válasza:

Sokan választanak autót személyiségüknek megfelelően szerintem. Aki spórolós az kis-dízelt/benzinest vesz és általában nyugisabb. Akik viszont pon lesz@rják mi mennyibe kerül, vagy legalábbis ezt akarják sugallni megjelenésükkel azok nagyobb arányban parasztok. Amikor a nagykocsival megyek nekem is feltűnt (japán, de széles lapos hosszú piros :) ), mennyivel előzékenyebbek a közlekedőtársak és mennyire kijönnek elém és küzdenem kell ha a kis opellel városozok.

Amúgy a "köcsXg" BMW/Merci/Audi-sok, de aztán lehet Lexusos is hülye... na ezek jöhetnek emberkedni, be van készítve a kerékanyakulcs, még a verdája is kap ha nem bír magával a szarzabálója, csak majd győzze kitalálni a mentőben a kórház felé mit meséljen a haveroknak! Mercis már akart leszorítósat játszani, nem nyert mivel a családom életével szórakott... végül ő esett bele az árokba kis híján, igazi gyökér volt.

2015. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!