Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a haverom összetörte a...

Ha a haverom összetörte a kocsit és én még nem, akkor jobban vezetek nála? Mitől számít valaki jó vezetőnek?

Figyelt kérdés

Nem versenyzünk ezen, hogy "ki vezet jobban-rosszabbul" de beakart venni nagy sebességgel 1 kanyart 1 éves jogsival megcsúszott a kocsi hátulja, és beszállt az árokba.

Mikor oda mentem, megkérdezni, hogy mi baja lett a kocsinak, vagy neki, hogy "hallom mi történt..." Egyből: "Nem vezetsz nálam jobban, attól, hogy én ezt csináltam!" pedig sose mondtam neki azt, hogy ki vezet kettönk közül jól vagy rosszul...


De most elgondolkodtam. Ha én a 2 éves jogsimmal még csak neki se tolattam semminek, akkor mégis csak jobban tudok vezetni nem? Ő meg 1 éves jogsival 70nel lement az útról 1 kis kanyarban.


Vagy honnan kell nézni a "jól vezetés" dolgot? Attól vezet valaki jól, hogy szerpentinen betudja venni a kanyarokat nagy sebsséggel, vagy mindenre odafigyel, és nem megy bele veszélyes előzésekbe, meg kanyarba nem csúszik le az útról?



2013. febr. 14. 06:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
hallod, fárasztó egy elgondolás. semmi összefüggés a kettő között. biztos hallottad, hogy tegnap a jeges úton egy szirénázó rohammentő borult be az árokba, aztán meg vagy 6 kocsi ment 1 centi fékezés nélkül egymásba, pedig nekik PÁV_I vizsgájuk van, és nyilván nem kis gyakorlatuk is. ettől nem lesz valaki rossz vezető, sajnos ezek a dolgok megesnek.
2013. febr. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 gomzoli ***** válasza:
100%

Én annak idején mindjárt a második napon karamboloztam, miután megvettem életem első autóját (Trabi). Tudtuk, hogy motorhibás, de az árát megérte. Így másnap, mikor vontatni kellett, én csak betettem a kulcsot, de nem fordítottam el kormányzárból, (a Trabin még úgy volt, hogy negyed fordulattal el kellett fordítani a kulcsot, hogy ne legyen kormányzárban), és az első húzósabb kanyarban bekattant, én meg a bekormányozva maradt vontatott kocsival beledurrantam egy várakozó kisbuszba.

Tessék. Nem vagyok jó sofőr, mert egyszer figyelmetlen voltam, és hibáztam?

Azóta 3 autóm volt, és összesen kb. félmillió kilométert vezettem mindenféle körülmények között, egy karcolás nélkül.

Vagy az öcsém esete: az első autóját ő is belehempergette az árokba, mert későn akart a havas úton lassítani a kanyar előtt, erős fékezéssel, erre a kocsija szépen csúszott tovább egyenesen az árokba. Ezt utána egyszer megismételte, de enyhébb módon, akkor csak egy földbuckának csúszott neki a sáros földút szélén, és már kisebb sebességgel. Tanulhatott a dolgokból, mert azóta hibátlanul vezet (6 éve), és kb. 150 ezer gondtalan kilométernél tarthat. És a két hibázása ellenére azt mondanám, hogy jól vezet.

2013. febr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 gomzoli ***** válasza:
100%
Szerintem az a jó vezető, aki nem megy bele kockázatokba a közlekedés során, aki uralni tudja az autót minden időjárási körülmény között, aki a sebességét hozzá tudja igazítani a lehetőségekhez, tud felelősséggel gondolkodni és a többi közlekedőre is tekintettel van.
2013. febr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Egy barátom, mindig tiltakozni szokott, ha valaki azt mondja rá, hogy jól vezet. Sok év alatt, nagyon sok kilométert levezetett különféle járműveken. Ha kell tud gyorsan menni, kilinccsel előre kanyarodni. Ha őt dicsérik akkor csak ennyit mond : "Nem tudok jól vezetni! Csak szeretek vezetni."

Arra viszont büszke, hogy mellette bárki bármikor el mert aludni, amikor ő vezetett.

Kérdezz meg 10 random pasit, hogy ő jó vezetőnek tartja-e magát, egyetlen egy nem fogja azt mondani, hogy nem.


Látod már te is elgondolkoztál melyikőtök vezet jobban. A vezetés egy olyan tevékenység, amiben mindig jöhet egy olyan váratlan helyzet, amivel addig nem találkoztál. Minden ilyen tevékenységben általában csak a kezdők szoktak mindent tudni. -Szóban.

Így aztán ha te azt látod valakin, hogy jól vezet viszont ezzel nem kérkedik soha, az egész jól vezet.

A gond ott van, amikor valaki nem figyel oda, mert azt hiszi ő minden helyzetet meg tud oldani, mert ő aztán jól vezet.


szóval a legtöbben azt gondoljuk magunkról, hogy jól vezetünk, de ha 10 percet mész sűrű forgalomban, azonnal rájössz, hogy legtöbben sajnos tévedünk. Nálunk pasiknál ez a vezetés dolog olyan mintha a férfiasságunkat vonnák kétségbe. Pedig hiúságunkon a saját életünk és másoké is múlhat.

Az a baj, hogy a haverod, nem azt nézi mit tanulhat az esetből.Nem azt mondja, basszus nem gondoltam, hogy ilyen nehéz megfogni a kocsit ha megcsúszik, hanem azzal foglalkozik, hogy meggyőzőn téged, hogy jól vezet.A vezetésben fontos az önbizalom, de soha ne hagyd, hogy elnyomja a figyelmed az önbizalmad!

Amúgy még a fenti barátomnak is voltak balesetei.


Akármikor akárki bevághat eléd, jöhetnek szembe az autópályán, bármikor beléd szállhat egy szundikáló sofőr, egy baleset nem utal arra, hogy ki milyen sofőr. Az hogy mit gondol a balesetről az viszont igen. Tanulni kell belőle ha már történt, pont azért, hogy később ne történhessen olyan, hogy ne legyen lehetőségünk a vezetést tovább tanulni. Úgy, hogy nyugodtan mond meg a barátodnak, igaza van, te még csak tanulod a vezetést és amíg vezetsz ezt fogod tenni.

2013. febr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
100-150e km kell, hogy az ember tapasztalt vezetőnek számítson, és ennyiből még nem derül ki, hogy az illető jól vezet-e vagy sem. A vezetés annál összetettebb dolog, hogy a kormányt tekergeted meg a pedált nyomogatod.
2013. febr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Robi.88. ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes téma, mert ugye kinek mi számít jó sofőrnek.

Ahogy telik-múlik az idő az ember értékrendje megváltozik és ezáltal a "jó vezető" képe is.

Több oldalról lehetne boncolgatni, pl: technikai-mint haverod aki megcsuszott és nem tudott mit tenni, lehet h vki más megfogta volna a kocsit DE vki meg elkeruli ezt a szituáciot.

Az ember csak a saját hibaibol tanul már ha tanul és ez nálam is igy volt, egyszer megégeted magad utana majd jobban odafigyelsz, és valoszinu h megprobalod elkerulni a zt a szituaciot amibol baj lehet.

Sztem az számít jó vezetőnek aki A-ból B-be a környezeti viszonyoknak és a kocsi állapotának és a saját tudásához mérten a leggyorsabban és biztonságosabban eljut, ha az egyik feltétel nincs meg akkor már sztem nem jó vezető és itt még nem emlitettem a forgalomban résztvevő többi közlekedőt illetve aki közvetlenul vesz részt benne pl gyalogosok stb. Amit oktatnak az szinte semmi... kell egy 4-5 év h vmit tudjon az ember.

2013. febr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 szántóvető ***** válasza:
100%

2 éves jogsi még nem jelent semmit,majd 8 év múlva össze lehet vetni hogy hány balesetetek volt.

a jó vezető dolgot azért nehéz megválaszolni mert sokat számít a szerencsefaktor,ahogy a 4-es is írta.

Egyébként a végeredmény számít,célba kell érni baj (és mások veszélyeztetése) nélkül,ez a lényeg.

2013. febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki mást ért jó vezetés alatt, nem hiszem, hogy objektíven el lehet dönteni. Én 15 éve balesetmentesen vezetek. Jobb sofőr vagyok, mint az, aki ugyanennyi idő alatt 3 balesetet okozott? De ha a Hungaroringen 5 mp-cel elver, akkor mégis ő a jobb? Eldönthetetlen.
2013. febr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
17%

Egyformán bénák vagytok. Te gondolom az a típus vagy, aki mindenkit felhúz a tökölésével és városban csak 30-cal emgy a biztonság kedvéért.

A haverod meg egy felelőtlen marha, aki nem tud biztonságosan vezetni. Szóval mindektten bénák vagytok, de te vagy a kisebbik rossz.

2013. febr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amit a haverod csinált,az vezetéstechnikai hiba.

Tehát Te jobban vezetsz,igen.

Ha vezetsz egyáltalán...

2013. febr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!