Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit kell tennem ilyen helyzetbe?

Mit kell tennem ilyen helyzetbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem sokára vizsgázok autóvezetésből, és egy dolgot nem értek.

Ha balra kanyarodok, és esetleg egy gyalogos át akar menni az úton, amire ráfordulok (nincs gyalogos átkelőhely), akkor nekem hol kell megállnom?

Illetve még egyet: ha útkereszteződésbe egyenesen megyek, és az út másik felén egy gyalogos szintén át akar menni (ilyenkor tudtommal nincs elsőbbsége), és lelép elém, akkor gond, ha az útkereszteződésben állok meg?

Nem tudom érthető e :)

Köszönöm előre is.



2015. márc. 9. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Kanyarodó járművel szemben a gyalogosnak azon az úton van elsőbbsége, amelyre a jármű kanyarodik!

Az egyenesen megyek kérdést nem értem.

2015. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az oktatóddal amúgy szoktál beszélgetni, esetleg megkérdezhetnéd tőle.

Van kicsi, nagy kereszteződés, haladhatsz védett úton, vagy elsőbbséget kell adnod a keresztező forgalom részére is, esetleg lámpa irányítja a forgalmat (van olyan, amikor a balra kanyarodó járművekkel egy időben kap zöldet a bal oldali utcában a gyalogos is)

Ezeket át kellene beszélnetek, megnézni milyen különbségek lehetnek az elsőbbség megadásának gyakorlatában - talán már meg is történt csak nem figyeltél?

Védett útvonalon haladva megállhatsz a kereszteződés közepén, ha szükséges, ha a keresztező úton haladóknak van elsőbbségük, nem állhatod el az útjukat, sem az egyenesen haladókét, sem a kanyarodni szándékozókét (kajla kereszteződésekben ebből lehet bukás)

2015. márc. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. márc. 9. 20:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Speciel a KRESZ nem tiltja az elsőbbséget élvező forgalom akadályozását, de vizsgán inkább várd meg, amíg mind a szemből érkezők, mind a gyalogosok elfogynak.


Ha egyenesen mész és lekéoett a gyalogos, bár nincs elsőbbsége, akkor állj meg ott, ahol tudsz. Igazán nem lehet belekötni

2015. márc. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. márc. 9. 21:36
 6/9 anonim ***** válasza:
én azt mondanám, hogy ha eléd lép (akár kanyarodsz, akár csak simán úgy gondolja, hogy elsőbbsége van, de mégsem) és olyan helyzetben vagy, hogy nem lehet megállni, akkor 1-esben csúsztatott kuplunggal lépésben kellene menni, így lényegében elodázza az ember a találkozást, úgy, hogy tk fizikailag nem áll meg.
2015. márc. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha balra kanyarodok, és esetleg egy gyalogos át akar menni az úton, amire ráfordulok (nincs gyalogos átkelőhely), akkor nekem hol kell megállnom? "


Úgy állj meg, hogy még ne zavard a gyalogost (ne kelljen kerülgetnie a kocsidat)


"Illetve még egyet: ha útkereszteződésbe egyenesen megyek, és az út másik felén egy gyalogos szintén át..."


Útkereszteződésben forgalmi okokból meg szabad állni. Két dologra figyelj: ha a kereszteződés sárga csíkokkal fel van festve, akkor ne álljál meg teljesen, csak nagyon lassan gurulni. A másik: ha lámpás kereszteződésről van szó, miután a gyalogos átment ne vacakolj, nehogy beragadj oda.


Egyre figyelj: ha a főút kanyarodik, akkor minden esetben elsőbbsége van a gyalogosnak (még ha egyenesen is mész tovább).

2015. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2015. márc. 10. 19:02
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer, átmentem a vizsgán! :)
2015. márc. 12. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!