Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Cross bukó jó városba, meg...

Csemege Ubii kérdése:

Cross bukó jó városba, meg betonra is?

Figyelt kérdés
Van egy normál bukósisakom, és nemrégiben elmentem egy boltba felpróbálni egy cross bukót. Hát mit ne mondjak, sokkal biztonságosabban éreztem magam benne, sőt még a motoromhoz is jobban megy, mivel egy 125cc endurom van, tehát hajlok a cross bukó felé, de biztos megvan az oka annak, hogy akik nem terepen mennek nem ilyet hordanak. Ennek biztonsági okai vannak? Vagy miért? Ha veszek egy jó minőségű cross bukót, az megvéd?

2015. márc. 22. 16:48
 1/1 anonim válasza:
alapjáraton két féle bukósisak van, az egyik ami széttörik, és ezzel védi meg a fejedet az ütődéstől, a másik pedig csak felületi védelem, szóval simán eljájulsz vagy agyrázkódást is kapsz. városba szerintem egy olyan bukósisak kéne, ami egy energiapajzsot von köréd, és közben szirénázik hogy amikor elütnek ne legyen bajod és a gyalogosok akiknek nem nőtt ki a szeme meghallják hogy jössz. viccet félretéve, városba bármi jó, outi, xc sisak, szerintem a bmx sisak annyira nem, a tiednek pedig az a hátránya, hogy hamar belesülsz, kevesebbet hallasz, meg talán a látószög is csökken. amúgy mind beotnra mind xc-re törős sisakot szoktak használni. [link]
2015. máj. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!