Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek bizonyos helyeken...

Szerintetek bizonyos helyeken nem lenne jobb ha lakott területen kívül akár 110-el is lehetne menni?

Figyelt kérdés

Tegnap "országjáráson" voltam, és rengeteg falu között voltak jó minőségű utak (persze nem ez volt a jellemző) és volt ami még széles is volt, a forgalom csekély, és szerintem ember legyen a talpán aki ezeken végig bír menni 90-el,úgy hogy nem őrül meg a végén.

Én 120-al mentem, a 130-at már szégyelltem volna mert mégsem autópálya, de még 120 mellett is sorban előztek, és én is csak 2 autót előztem meg ezzel a sebességgel.


Aztán ott voltak a "hullámvasút" utak, ott meg 90 SE lehetett menni, kivétel terepjáróval.


2015. ápr. 5. 10:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Melyik út volt ez?


Arra gondolok, ahol 120-al mentél, de így is előztek.


Veszprém megye és környékén lévő útjain szoktak nagyon száguldozni a helybéliek, főleg kora reggel-hajnaltájt.

2015. ápr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Amúgy komolyabb kocsikkal semmi a 90, de az a baj, hogy akkor a 110-el, plusz ugye 125, mert onnantól mér a trafi, száguldoznának a régi, nem biztonságos, szarabb futóművel rendelkező kocsik tulajai is.


Ami azért már bizony nem lenne jobb!

2015. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Heves megyében volt, újonnan épített út volt.

Talán Jászberény után, vagy Heves város előtt, utánanézek.

(de több helyen is volt jó út)

2015. ápr. 5. 10:46
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Lakott területen kívül, ahol ténylegesen tudom hogy jó az út, ott én is ráállok a 110-120-as tempóra, de van ahol még a 70 is sok, pedig lehetne menni 90-el.

Az, hogy lehessen menni annyival támogatnám is meg nem is.

Van itt a környékünkön egy új út, tavaly adták át, igen jó lett, ott amikor először mentem észre se vettem és 170-el pirítottam, és veszélytelenebb volt mint a sok rossz úton a 90.

2015. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Inkább autópályán kéne a nevetséges 130 helett 160-at engedni... Minimum.
2015. ápr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindegy, hogy mennyi van a táblákra írva, ha ezek szerint úgyis tesztek rá?
2015. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Beviz Elek ***** válasza:
47%
Lakott területen kívül mindenhol lehetne emelni a sebességhatáron. Legalàbb nem kellene mindig lesnem az eldugott traffipaxokat:)
2015. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem lenne jobb.

Gondolj csak bele, most sem foglalkozik senki a 90-nel mi lenne akkor, ha 110 lenne a megengedett? Mindenki 130-cal pirítana, mert addig még nem jön csekk...


Lehet azon az úton tegnap épp nem volt forgalom, de lehet, hogy hétköznap van. És ahol 70km/h a megengedett az autóbusznak és a kamionnak ott nem nagyon lehet 110-et engedélyezni a személyautóknak. Gondolj csak bele, milyen sorok alakulnának ki egy egy szabályosan haladó busz mögött és mekkora sebességkülönbséggel érkeznének oda az autók.. Ezen kívül, ott vannak még az időszakosan ott közlekedő lassú járművek, mezőgazdasági vontatók stb..


Azokon az útszakaszokon, ahol kevés a szintbeli kereszteződés, ki van tiltva a lassú járműves forgalom ott már most is lehet 100-110-zel menni ( néhol ).



Autópályán sem emelném a sebességet, még 160-ra sem, hisz pénteken újra kiderült, még 130-cal sem tudunk biztonságosan közlekedni. Sem a magyar járműpark sem az emberek nem alkalmasak még a legális 160km/h vagy a feletti utazásra.

2015. ápr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

John_McClane


Ezzel egyetértek, de akkor is nagy szenvedés az ilyen utakon 90-el haladni, főleg ha nincs forgalom, de kéne valami alternatív lehetőség, legalább akkor ne mérnének ott.

2015. ápr. 5. 13:55
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A másik, ami veszélyes lehet városon kívül még akkor is, ha jó minőségű az út:

-Sok helyen föld utak csatlakoznak be a főútra, amin időnként járnak traktorok/egyéb mezőgazdasági gépek, esetleg teherautók. Ha 110-el vagy még gyorsabban mennének az autók nőne az esélye, hogy egy ilyen, útra kanyarodó járművet telibekapjanak kanyarodás közben

-A legtöbb helyen nincsen járda/kerékpárút, így előfordulhatnak az út szélén kerékpárosok, gyalogosok is, ők is sokkal nagyobb veszélyben lennének

-A legtöbb helyen nincsen leállósáv/eléggé széles útpadka, így ha egy autónak meg kell állnia műszaki vagy akármilyen egyéb okokból, akkor azt is nagyobb sebességnél lehet, hogy már későn vennéd észre és nem tudnád kikerülni

2015. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!