Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fényszórót nézik az új traffip...

Fényszórót nézik az új traffipaxok?

Figyelt kérdés
Ma lakott területen kívül mértek, és nem volt felkapcsolva a távolsági fényszóróm. Mire odaértem addigra már észbe kaptam és felkapcsoltam, de akár messzebbről már észre vehette. Figyeli ezt egyáltalán? Válaszaitokat köszönöm!
2015. ápr. 10. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
nem hiszem, plusz tudtommal ne kötelező a távolsági, sőt, ha autó közelébe jársz (szembejövő főleg), akkor le kell kapcsolni, hogy ne vakítsad el.
2015. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam bocs. Tompított fényszóróra gondoltam.
2015. ápr. 10. 20:37
 3/8 anonim ***** válasza:
10%

és sötét is volt?

sötétben kell. (bár én úgy gondolom kötelezővé kéne tenni)


Nem valószínű, hogy nézték.

2015. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
lakott területen kívül nappal is kötelező a tompított. Ha van nappali menetfényed szinte meg se lehet mondani melyik világít csak ha közelről megnézed melyik izzó ég. Am nem hiszem, h figyelik de ha figyelnék se hiszem h büntetnének. Tovább úgy tudom az új trafik is egyenlőre csak sebességet mérnek, a többi funkció csak a 3. negyedévben kerül használatra
2015. ápr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kamumail, lakott területen kívül már egy ideje kötelező a tompított fényszóró használat.
2015. ápr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

akkor rosszul tudtam. sajnos sokan nem használják lakotton kívül se.


Én nem szoktam foglalkozni vele, mert nekem automatikusan felkapcsol.

2015. ápr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A rendőrség honlapja szerint még biztosan nem, de a később alkalmazásra kerülő többlet-funkciók közt sem említik:

"A változtatható helyű KKEP-k üzemeltetése alapfunkciókkal indul. Az eszközök a sebességellenőrzésen kívül a közlekedésrendészeti munkát is támogatják az automatikus rendszámfelismeréssel, a forgalomszámlálással és a torlódások észlelésével. A további funkciók várhatóan 2015 júniusától lesznek elérhetőek. A változtatható helyű KKEP-k ellenőrzik majd a fényjelző készülékek jelzésire és a vasúti átjárón történő áthaladásra vonatkozó előírások megtartását, az autóbusz forgalmi sávok és a leállósávok igénybevételét, valamint a biztonsági öv használatát is. Képesek lesznek észlelni a behajtási tilalom megszegését, a záróvonal átlépését és azt is, hogyha a közlekedők a kötelező haladási irányra vonatkozó előírásokat szegik meg. Szintén a rendőri munkát támogató funkcióként jelenik majd meg a veszélyes árut szállító járművek kiszűrése is."

[link]

2015. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszaitokat! :)
2015. ápr. 10. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!