Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Célforgalom tábla pontosan...

Célforgalom tábla pontosan mit takar? Mi tekinthető célforgalomnak?

Figyelt kérdés
Például van egy falu előtt lévő keskeny bekötőút, ahol kinn van a behajtani tilos, kivéve célforgalom tábla. A falut csak arról az útról lehet emgközelíteni autóval, de kinn van ez a tábla. Az célforgalomnak számit, hogy a faluban le szeretnék parkolni, és meg szeretném nézni azt? Vgay megbüntetnek érte? Mennyi az ilyen bírság?

2015. ápr. 13. 07:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Célforgalom általában súlykorlátozásra vonatkozik, ergó teherautóra (hogy nagyon lazán fogalmazzak) Annál pedig teljesen egyértelmű, hogy ha a szállítólevél szerint oda kell kiállnia az autónak akkor az célforgalom. Valamint van szabályozás a kerülőútra is. De ebben az esetben az nem játszik
2015. ápr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a célforgalom szabály inkább egy forgalom ritkító dolog.


Ellenőrizni igazából nehéz, maximum, ha utánad megy a rendőrautó, esetleg belátható az egész, a végén pedig rendőr áll és akkor látja, hogy semmi célod, csak átakartál menni. De én még nem hallottam olyanról, hogy ezért megbüntettek valakit.


Pesten például van a Nagyvárad tér közelében is, a kórháznál egy rövid kis út, elején célforgalom tábla. Azt hivatott megelőzni, hogy aki a Diószegi Sámuel utca felől tart az Üllői útra, azon pedig a Petőfi híd irányába, az a lámpánál tegye azt és ne vágja le ebben az utcában az utat. Nyilván nem akarták, hogy az a kis utca forgalmas legyen. Mivel a hozzátartozók szoktak ott megállni, meg ilyesmi. Mivel a következő sarok már fizetős. Én is szerettem ott letenni az autómat, mikor mentem a környéken lévő iskolába. Tehát parkolási célom volt.


De ha mondjuk te akár egy fánk miatt is mész, hogy vegyél, az is célforgalom.


Így ha a faluba akarsz lenni, nyilván bemehetsz, ott csak azt akarhatták kiküszöbölni, hogy ott vágják le az utat, tele legyen kamionokkal. Az a célja a táblának, hogy csak az menjen arra, akinek ott van dolga. Tökmindegy mi. Akkor is jobb, mint mondjuk állandóan kamionok csattognának végig és emiatt megrongálódnának a régi és gyenge házak. A sok dübörgés miatt. Nem beszélve a balesetveszélyről, amit szintén a nagy forgalom okozna.

2015. ápr. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Célforgalom, amikor az úticélod a táblával megjelölt úton vagy övezetben van. Magyarul ha áthajtasz rajta úgy, hogy nem állsz meg, akkor megbüntet a rendőr.
2015. ápr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy tilos áthajtani ezeken az útszakaszokon. Anno az oktatóm azt mondta, ha véletlenül betévedek egy ilyen útra, álljak meg valahol pár másodpercre - ezzel kielégítve a célforgalom követelményt. Egyébként ezt a táblát rendszerint figyelmen kívül hagyják a közlekedők.
2015. ápr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) A slusszpoén az, hogy ez egy zsákfalu, tehát se átvágni, se lerövidíteni rajta nem lehet. Csak erről az aszfaltos útról érhető el. (Vagy földesúton valahol a mezőn...) Oké ez egy keskeny út, és oké ez részben egy gáton megy át, de nem értem ezt a célforgalmas tábla dolgot. Sőt, még talán az is kinn van, hogy engedéllyel lehet használni azt az utat.
2015. ápr. 13. 10:10
 6/14 A kérdező kommentje:
A bírság ilyen esetben egyébként mennyi? Azt lehet tudni?
2015. ápr. 13. 10:11
 7/14 anonim ***** válasza:
Ritkaság az ilyen, hogy az egész falura kiterjed, de nem lehetetlen. Arra jó, hogy lehetőleg az ott lakókon kívül ne nagyon menjen be oda senki. Bár a zsákfaluba nem nagyon szoktak. A pontos hely ismerete nélkül tippem lehet, hogy mondjuk kirándulók tennék le a faluban a kocsit nagyobb számban, s onnan indulnának, oda érkeznének.
2015. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pontosan melyik falu ez?
2015. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
30.000 Ft a büntetés és objektív felelősség alá tartozik.
2015. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Révfalu.
2015. ápr. 13. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!