Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » KRESZ téma : Kötelező vagyok...

Havas Tamás kérdése:

KRESZ téma : Kötelező vagyok -e egy egyirányú utcában visszasétálni 40 métert attól a helytől ahol megálltam és megnézni, hogy ott van- e valamilyen tiltó tábla?

Figyelt kérdés
Konkrétan a XIV. kerület Bácskai utca MAFILM sorompóval ellátott teherportájáról jobbra kifordultam és a Bácskai utca 31. üres eladó telek végénél megálltam ,ahol semmilyen tiltó tábla nem volt

2015. febr. 22. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy te nem láttál tiltó táblát az általad érintett szakaszon, még érvényes az a tiltás. Nyilván az volna a tuti megoldás, ha minden kapubejárónál ott lenne a tiltó tábla, de az szinte kivitelezhetetlen.
2015. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles vissza sétálni, de a táblákat nem is vissza sétálva kell(ene) megkeresni, azokat már messziről illene meglátni, illetve az ott lévő telkekről, telephelyekről kihatva észben tartani, hogy az úton milyen szabályok vannak érvényben.

Telephelyről egyirányú utcára kihajtva nem szabad a forgalommal szembe fordulni, mert a kapubejárónál nem volt tábla, emlékezni kell arra, hogy ott milyen szabályok szerint lehet közlekedni.

2015. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell az egyirányúban visszasétálnod, fejben kell tartanod, hogy mit láttál korábban! Ha ez nem megy, akkor sétálsz, nem szégyen az, én is megteszem néha, de én már vénülök... :D


Viszont ha jól emlékszem lány koromból, akkor azon a környéken nem sok tiltó tábla van, cserébe majd' mindenki szabálytalanul parkol. Pl. az említett Bácskai utcában a bal szélen eleve szabálytalanul várakoznak mert keskeny az út, ezért a jobb szélen állók rákényszerülnek állni a "zöldterületre" amiért a kukásrendőrök (Ti: közteres) osztogatják a csekkeket.

2015. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!