Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell közlekedni a...

Hogyan kell közlekedni a villamos mellett ebben a szituációban? Többi lent.

Figyelt kérdés

Megyek az úttesten Debrecenben, és mellettem a villamos bal oldalon. elérkezek a kereszteződésig, jobb ról balról Stopp, tehát elsőbbségem van. A villamos egyenesen megy, én pedig balra akarok kanyarodni, el kell engednem az egyenesen haladó villamost, aztán megyek balra. Eddog OK.

De mi van akkor, ha a villamos nem indul el még? Kanyarodhatok, vagy meg kell várnom, amíg elindul, és addig nekem is állnom kell?

Nem baj, ha azt csinálom, hogy ha nem indul, hogy nem várom meg, hanem szembejövőt elengedem, és már megyek is?



2015. ápr. 16. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem indult el, nem vagytok elsőbbségi viszonyban. Tehát bekanyarodhatsz elé és ott adsz elsőbbséget a szembejövőknek.


Az elsőbbség megadása ugyanis csak annyit tesz, hogy nem kényszerítheted a villamost hirtelen fékezésre - más járműveknél ehhez a hirtelen irányváltás is hozzájön. De az elindulásban akadályozhatod rövid ideig.

2015. ápr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen, sokat segitettél.
2015. ápr. 17. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!